Süper Lig’de geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray devler liginde mücadele etme biletini aldı. Sarı kırmızılı ekip Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek için ön eleme ve play-off maçlarını geçmeyi başardı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara katılım hakkı kazanan Galatasaray’ın ilk etapta kasasına 15 milyon 640 bin Euro gelir girdi. Şampiyonlar Ligi’nde A grubunda mücadele eden sarı kırmızılı temsilcimiz son 10 yılın UEFA kulüpler sıralamasına göre hesaplanan kat sayı oranına göre 9 milyon 96 bin Euro gelir elde etti. Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalarak toplam 24 milyon 736 bin Euro’yu kasasına koymayı başardı.

images-38

Şampiyonlar Ligi’nin Bereketi

Dünyanın en önemli futbol turnuvası konumundaki UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray, gruptan çıkması halinde ise 9 milyon 600 bin Euro daha kazanç sağlayacak. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi sahnesine çıktığı 2019/2020 sezonunda ise 29 milyon 900 bin Euro gelir elde etmişti. Şampiyonlar Ligi’nde takımların sahadan galibiyetle ayrıldığı maçlar için 2 milyon 800 bin Euro ödeme yapılıyor. Beraberlik halinde ise 930 bin Euro kazanç sağlanıyor.

Gruptan Çıkarsa 478.2 Milyon TL Kazanacak

Sarı kırmızılı temsilcimiz Manchester United’i deplasmanda mağlup etmiş; FC Kopengah ile berabere kalmıştı. Bayern Münih ile oynadığı iki maçta ise sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Şampiyonlar Ligi A grubundan çıkma ihtimali devam eden sarı kırmızılı ekibin oynayacağı son 2 maç kaldı. Manchester United ve Kopenhag maçlarından galibiyetle ayrılırsa; gruptan çıkabilecek. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı son iki maçı kazanarak gruptan çıkması halinde ise 15 milyon 200 bin Euro gelir elde edecek. Şampiyonlar Ligi’nde takımların çeyrek finale çıkması halinde ise 10 milyon 600 bin Euro, yarı final içinse 12 milyon 500 bin Euro gelir elde etme fırsatı oluyor. Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan  takımlara ise 15 milyon 500 bin Euro ödeme yapılıyor. Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan takımın ödülü ise 4 milyon 500 bin Euro oluyor.