Galatasaray’ın yıldız golcüsü Mustafa Muhammed’in transferi sorun yaratmaya devam ediyor. Zamalek’ten transfer edilen oyuncu için 12 Temmuz’a kadar ödeme yapılması gerekiyor. Galatasaray, Mustafa Muhammed için ödeme yapacak mı? Mustafa Muhammed satılacak mı? İşte detaylar…

Başkan Mustafa Cengiz döneminde transferi gerçekleştirilen Mısırlı futbolcu Mustafa Muhammed için Galatasaray’ın kararı netlik kazandı. Teknik direktör Okan Buruk’un satılması için onay verdiği oyuncu için transfer görüşmeleri devam ediyor. Lakin, Galatasaray’ın ilk olarak Zamalek’e ödeme yapması gerekiyor. Transfer sürecinde Zamalek ile Galatasaray arasındaki ödeme anlaşması çok konuşulmuştu. Mısırlı golcünün için ilk olarak satın alma opsiyonlu kiralama yöntemi kullanılmıştı. Galatasaray yönetimi satın alma opsiyonunu geçtiğimiz sezon kullandığı için ödemenin geri kalan kısmını yapmak zorunda bulunuyor. 1 Temmuz tarihine kadar Zamalek’e ödenmesi gereken 4 milyon euronun yatırılmaması krize neden oldu. Stresli bir seçim dönemini geride bırakan sarı kırmızılı camia da Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin yapması gereken acil ödemeler oldu. Eski başkan Burak Elmas’ın hiçbir ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Mustafa Muhammed’in bonservis ücretiyle ilgili de adım atmayan Burak Elmas, kulübün zor duruma düşmesine neden oldu. 

386015

Zamalek, Galatasaray’ı şikayet edecek

Başkan Dursun Özbek ve yönetimi tarafından Zamalek ile ödeme görüşmeleri krize girdi. Ağustos ayına kadar süre isteyen Galatasaray yönetimi olumsuz cevap aldı. Mustafa Muhammed’in bonservis ücretinin 12 Temmuz’a kadar ödenmesini talep eden Zamalek, Ağustos ayını beklemeyeceğini açıkladı. Mısır spor medyasında da sık sık gündeme taşınan ödeme krizi için Galatasaray’ın atacağı adım bekleniyor. Öte yandan Zamalek kulüp yetkileri tarafından 12 Temmuz’a kadar ödeme yapılmaması halinde FİFA’ya gidileceği açıklandı. Galatasaray’ı FİFA’ya şikayet edecek olan Zamalek yetkilileri 10 iş günü gecikme süresi boyunca bekleyecek. Galatasaray’ın ödeme yapmaması halinde 500 bin dolar ceza ödemesi kesinleşecek. Başkan Dursun Özbek’in tüm çabalarına rağmen geri adım atmayan Zamalek, 12 Temmuz tarihini bekliyor.

Mustafa Muhammed Galatasaray’dan ayrılacak mı?

24 yaşındaki Mustafa Muhammed’in transfer durumu da belirsizliğini koruyor. 2021/2022 sezonu ara transfer döneminde Fransa’ya gitmek isteyen oyuncu için yeni bir teklif yapılmadığı öğrenildi. Forvet arayışı içerisinde olan sarı kırmızılı ekibin Mustafa Muhammed’i gözden çıkardığı netlik kazandı. Satılmaması halinde bile kiralık olarak gönderilmesi düşünülen oyuncudan yeni bir kulüp bulması istendi. Galatasaray’ın forvet hattı için peşinde olduğu isim Erik Botheim ile mutlu sona yaklaşmasına az kaldığı ileri sürüldü.