Icardi’nin sakatlığı nedeniyle forvet arayışı hız kazandı. Galatasaray’ın renklerine bağlamak istediği yıldız futbolcunun transferinde sancılı bir dönem yaşanıyor. Avrupa kulüplerinin de radarına giren golcü futbolcuya yeni teklifler geldi. Peki, Galatasaray golcü transferinde ne yapacak? İşte Galatasaray son dakika transfer gelişmeleri…

2022 FİFA Dünya Kupası maçları nedeniyle Süper Lig’e verilen ara transfer döneminin erken başlamasını sağladı. Süper Lig’de mutlak şampiyonluk hedefi içerisinde bulunan Galatasaray’da transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı kırmızılı yönetimin transferdeki önceliğinin forvet hattı olduğu öğrenildi. Teknik direktör Okan Buruk tarafından ara transfer döneminde fazla oyuncu almayacakları açıklanmıştı. Lakin, lige verilen arada Galatasaray’ın oynadığı hazırlık maçlarından galibiyetle ayrılamaması endişe yarattı. Üç hazırlık maçında sahaya çıkan Cimbom sahadan galibiyetle ayrılmayı başaramadı. İlk 11’in vazgeçilmez oyuncularının sakatlık yaşaması da transfer haritasının belirlenmesinde etkili olacak. 

Icardi’nin Sakatlığı Transfere Hız Verdi

Galatasaray, Süper Lig’e ara verilmeden önce üst üste galibiyetler almayı başardı. Beşiktaş ve Başakşehir maçlarında oynanan futbol taraftarın şampiyonluk heyecanının katlanmasını sağladı. Özellikle PSG’den kiralık olarak gelen Mauro Icardi’nin yükselen performansı dikkat çekmişti. Arjantinli forvet oyuncusu kısa süre içerisinde takıma adapte olmayı başardı. Teknik direktör Okan Buruk ile yakın ilişki kurmayı başaran Icardi, Galatasaray’daki mutluluğunu sahaya yansıttı. Kerem Aktüroğlu’nun da yükselen performansı ile takım oyununa verdiği katkı arttı. Icardi’nin performansının üst seviyeye çıkmasından dolayı sarı kırmızılı yönetim forvet transferi için acele etmeme kararı almıştı.

Mauro Icardi’nin sakatlığı sarı kırmızılı yönetiminin transfer planlarını revize etmesine neden oldu. Icardi’den sonra takımın ikinci forveti konumuna Gomis geçmişti. Benfica’dan gelen Haris Seferoviç’in sözleşmesindeki uzatma opsiyonunun kullanılmamasına karar verildi. İsviçreli futbolcu için gelen transfer teklifleri değerlendirme altına alındı. Seferoviç’in de ilk 11’de forma giyebileceği bir kulübe transfer olmaya sıcak baktığı öğrenildi. İsviçre liginden Seferoviç için teklifler gelmeye başladı. Ara transfer döneminde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Bosna Hersek kökenli oyuncu için transfer görüşmeleri devam ediyor. 

Icardi’nin sakatlanması nedeniyle forvet arayışına hız veren sarı kırmızılı yönetim farklı isimler ile transfer görüşmeleri gerçekleştiriyor. Icardi’nin sakatlığının 6 hafta içerisinde sona ermesi bekleniyor. Galatasaray kulüp doktoru Yener İnce tarafından Icardi’nin sakatlığı ile ilgili yapılan açıklamaya göre 6 hafta içerisinde yıldız futbolcunun yeşil sahalara dönmesi planlanıyor.Mauro Icardi, sakatlığı için başlatılan tedavi sürecinde ülkesi Arjantin'e gitti. 3 hafta boyunca Arjantin’de tedavi görecek olan yıldız futbolcu, geriye kalan dönemde ise fiziksel çalışmalara başlamak üzere İstanbul’a dönecek. Lakin, Icardi’nin sakatlıktan çıktıktan sonraki dönemde hemen eski formuna kavuşamamasından endişe duyuluyor. Bu yüzden sarı kırmızılı yönetim Icardi’nin yokluğunda forvet hattını teslim edebileceği yıldız bir futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor. 

Galatasaray’ın Transferdeki Önceliği Golcü Olacak

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk’un yönetime sunduğu transfer listesine göre hareket ediliyor. Sarı kırmızılı yönetimde transfer çalışmalarını Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur yönetiyor. Ayrıca, Dursun Özbek’in başkanlık koltuğuna oturması ile birlikte görev getirilen Cenk Ergün’de aktif bir rol üstlenmeye başladı. Erden Timur’un transferde tek yetkili olmak istemesinden dolayı sezon öncesi transfer çalışmalarında Cenk Ergün geri planda kalmıştı. Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk’ün de dahil olduğu transfer çalışmalarına hız verildi. Önümüzdeki günlerde Başkan Dursun Özbek’in liderliğinde toplanacak olan Galatasaray transfer zirvesinde önemli kararların alınması bekleniyor. Hazırlık maçlarındaki takımın oyunundan memnun olmayan sarı kırmızılı yönetim, teknik direktör Okan Burukla da bir araya gelerek sorununun kökenine inmek istiyor. 

Galatasaray Kanatlardan Yerli Oyunculara Güvenecek

Galatasaray’ın sezonun ilk yarısında yaşadığı en önemli problemin temelinde yabancı kuralı yer aldı. İlk 11’de 3 yerli futbolcu oynatma zorunluluğu nedeniyle teknik direktör Okan Buruk zorlu anlar yaşadı. Özellikle Yunus Akgün’ün beklentilerin altında kalan performansı nedeniyle yerli oyuncuların önemi kritik seviyeye ulaştı. Yusuf Demir’in de Türk statüsünde yer almamasından dolayı kadroda şans bulamadığı görüldü.Sarı kırmızılı yönetim seçim dönemi nedeniyle transfer çalışmalarına başlamakta geç kalmıştı. Yeni transferlerin takıma katılması sezon başlangıcına denk geldi. Benzer bir durumum sezonun geri kalan kısmı için yaşanmaması için hazırlıklara hız verildi. Galatasaray yönetimi Ocak ayı transfer çalışmalarını bir an önce tamamlayarak, yeni transferlerin takıma uyum sağlamasını hızlandırmak istiyor. 

Sezon öncesi planlamasına göre Galatasaray’ın sağ ve sol kanatları yerli oyunculara teslim edilmişti. Bir yanda Kerem Aktürkoğlu diğer yanda ise Yunus Akgün görev almaya başladı. Lakin, pozisyon üretmekte ve gol bulmakta zorluk yaşanmasından dolayı ilk 11 tercihlerinde değişim yaşandı. Özellikle Yunus Akgün’ün performansı eleştirilerin hedefinde yer aldı. Yıldız futbolcunun sözleşmesini yenilemek istediği ve ücretine zam istediği öğrenildi. Sarı kırmızılı yönetim ile masaya oturan Yunus Akgün istediği sözleşmeyi aldı. Yunus Akgün krizini başarılı bir şekilde atlatan yönetim, yıldız futbolcudan daha iyi bir performans sergilemesini bekliyor. Teknik direktör Okan Buruk’un da kanat hattını yerli futbolculara emanet edeceğini açıklaması Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün’e yeniden gözlerin çevrilmesini sağladı.

Galatasaray’ın Hedefindeki Yıldız Golcü

Galatasaray yönetiminin transfer listesinin ilk sırasında golcü transferi bulunuyor. Icardi’nin boşluğunu doldurması beklenen yeni golcü için sarı kırmızılı yönetim rotasını İngiltere’ye çevirdi. Premier Ligi’nin 7. sırada bulunan Brighton kulübünün genç yıldızı için transfer çalışmaları başlatıldı. Sarı kırmızılı yönetim kadrosuna katmak istediği Deniz Undav için Brighton kulübünün kapısını çaldı. 26 yaşındaki yıldız futbolcu için şartları zorlamaya kararlı olan sarı kırmızılı yönetimin karşısına yeni rakipler çıktı. Deniz Undav için Schalke ve Hertha Berlin kulüplerinin de teklif yaptığı öğrenildi. Brighton ise transfer tekliflerini değerlendirmeye aldı. İngiliz kulübünden gelecek habere göre yeni isimlerle görüşecek olan Galatasaray yönetimi, alternatif oyuncu arayışına başladı.