Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray transfer çalışmalarına hız verdi. Ezeli rakibi Fenerbahçe’nin uzun süredir görüşme halinde olduğu Wilfried Zaha’yı renklerine bağlayan Galatasaray yılın transfer çalımına imza attı. Galatasaray’ın Zaha transferi sadece Türkiye’de değil, başta İngiltere olmak üzere dünyada ses getirmeyi başardı. İşte detaylar…

Süper Lig’in devi Galatasaray oyuncu kadrosuna dünyaca ünlü yıldız futbolcuları dahil etmeye devam ediyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmalarında başarılı sonuçlar alınıyor. Sarı kırmızılı ekip aynı gün içerisinde hem Wilfried Zaha’nın hem de Mauro Icardi’nin transferini açıkladı. 30 yaşındaki Fildişi Sahilli futbolcunun transferi ise spor medyasında deprem etkisi yarattı. Fenerbahçe’nin uzun süredir transfer pazarlıklarına devam ettiği Wilfried Zaha tercihini Galatasaray’dan yana kullandı.

F1v7EhNXgAAlUxc

Galatasaray'a Transferde Sponsor Desteği

Galatasaray, Wilfried Zaha ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Yıldız futbolcuya yıllık 5.5 milyon Euro ücret ödenecek. Bonservisi elinde bulunan Fildişi Sahilli futbolcuya 6 milyon Euro imza parası ödenecek. Galatasaray’ın Wilfried Zaha’ya ödeyeceği imza parasını ise iki sponsor karşılayacak. Başta İngiliz basını olmak üzere dünyada yankı uyandıran Zaha transferi; Galatasaray’ın Avrupa’da yeniden kupa kazanma hedefinin somut bir karşılığı olarak değerlendirildi.

F1v651aWYAA_QVD

Zaha Transferi Geniş Yankı Uyandırdı

Galatasaray’da Transfer Bombaları Ardı Ardına Patlayacak! 1’i Bitti 3’ü Yükleniyor… Galatasaray’da Transfer Bombaları Ardı Ardına Patlayacak! 1’i Bitti 3’ü Yükleniyor…

Galatasaray’ın sessiz sedasız şekilde tamamladığı Wilfried Zaha transferi hem dünya spor medyasında hem de sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. İngiltere’nin önemli spor kanalları BBC, Guardıan, Sky Sports, The Sun, Daıly Maıl, Evenıng Standard ve Talk Sport tarafından Galatasaray’ın Zaha transferi manşete taşındı. BBC tarafından Crystal Palace'in Wilfried Zaha’ya haftalık 200 bin sterlin teklif ettiği; buna rağmen yıldız futbolcunun Galatasaray’ı tercih ettiği belirtildi. Guardıan ise Zaha’yı transfer etmek isteyen kulüpler arasında Lazio ve Al-Nassr’ın olduğuna dikkat çekti. Zaha’nın transferini inceleyen İngiliz medyası yıldız futbolcunun hem Premier Lig’den hem de Suudi Arabistan’dan daha az ücret alacak olmasına rağmen sarı kırmızılı ekiple anlaşma sağladığına dikkat çekti. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olmasının transferin anahtarı olduğu belirtildi.

F1v651gWcAIudOP

İngiliz Medyası’nda ‘’ŞOK’’ Transfer Tanımı

Dünyanın önde gelen spor medyası kuruluşu Sky Sports ise Galatasaray’ın Zaha transferini hem finansal hem de rekabet açısından değerlendirdi. Zaha’nın Atletico Madrid tarafından transfer edilmek istendiğine dikkat çeken Sky Sports, Şampiyonlar Ligi’ne katılacak kulübün yolunu tuttu yorumunda bulundu. The Sun gazetesi ise Galatasaray’ın Zaha ile anlaşmasını ‘’şok transfer’’ olarak tanımladı. Crystal Palace tarafından Fildişi Sahilli futbolcuyla kulüp rekoru yıllık ücret teklif edildiğine dikkat çekildi. Zaha’nın tüm teklifleri geri çevirerek Galatasaray’ı tercih ettiği belirtildi. Daıly Maıl gazetesi ise Suudi Arabistan kulüpleri, Paris Saint-Germain, Napoli, Lazio ve Fenerbahçe kulüpleri Zaha ile ilgileniyordu haberi ile transferi duyurdu. İngiliz gazetesinde Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabete dikkat çekildi.