Okan Buruk yönetiminde hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Galatasaray buradaki 2'inci maçını yarın oynayacak. Avusturya ekiplerinden Austria Wien ile karşılaşacak Cimbom, ideal 11'i ile sahaya çıkacak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek takımının son durumunu görmek isteyen deneyimli çalıştırıcı, diğer yandan kadroya yapılanmasını da gerçekleştirmek üzere ekibiyle görüş alışverişinde bulunuyor.

Satın alma opsiyonu kullanılmadı

Takımda gönderilmesi düşünülen isimlerden biri de Olimpiu Morutan. Romen futbolcu ülkesinin en önemli takımlarından FCSB'den 4.1 milyon euro karşılığında transfer edilmiş, geçen sezonu ise İtalya'da Pisa forması ile kiralık geçirmişti. Buradaki performansı ile göz doldursa da satın alma opsiyonu kullanılmadı.

Kadro şişkin

Morutan'ın oynadığı bölgede oldukça önemli isimleri sahip olan Galatasaray, 24 yaşındaki oyuncu satın alma opsiyolu kiralık ya da bonserisiyle birlikte göndermek amacında. Geçen sezon çıktığı 35 maçta 6 gol ve 8 yastık performans sergileyen yıldız futbolcu için Suudi Arabistan ekipleri devreye girdi.

5 milyon euro önerisi

Son dönemde harcadığı bonservisler ve ödediği yıllık maaşlarla dikkat çeken Suudi Arabistan ekipleri Morutan için 5 milyon euro gözden çıkardı. Alınması muhtemel Milot Rashica'Nın yanı sıra Zaniolo'yu kadrosunda barındıran Cimbom'da orta saha rotasyonu için Paredes'in getirilmesi bekleniyor Ayrıca Dries Mertens opsiyonu da var. Eğer söz konusu teklif resmi seviyeye ulaşırsa yönetim Okan Buruk'tan gelecek olan rapor doğrultusunda hareket edecek.