Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Galatasaray da transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Teknik direktör koltuğuna oturan Okan Buruk takımdan ayrılmasını istediği futbolcuların listesini yönetime verdi. Peki, hangi futbolcular Galatasaray’dan ayrılacak? Morutan satılacak mı?

Galatasaray, şampiyonluk hedefi ile sezon hazırlıklarına başladı. Okan Buruk’un teknik direktörlük koltuğuna oturduğu sarı kırmızılı camiada ard arda önemli değişiklikler meydana geliyor. Başkanlık seçimini kazanarak Galatasaray’ın başına geçen Dursun Özbek, transfer çalışmaları için Cenk Ergün ve Erden Timur’a tam yetki verdi. Sportif Direktör olarak göreve getirilen Cenk Ergün, hem yurtiçinde hem de uluslararası arena da futbolcu arayışına başladı. Teknik direktör Okan Buruk ise yeni sezon yapılanmasında düşünmediği oyuncuların isimlerini belirledi. Galatasaray’dan ayrılacak olan oyuncuların durumu yeni transferlerin yapılmasını sağlayacak. Mali açıdan da yüksek bir bütçeyle transfer çalışmalarını yürüten sarı kırmızılı ekip, şampiyonluk için harekete geçti.

Okan Buruk’un listesinde Morutan var mı?

Transfer döneminde ortaya atılan isimler taraftarın heyecanlanmasına neden oluyor. Lakin, yeni transferler kadar takımdan gönderilecek olan oyuncuların akıbeti de merak konusu haline geldi. Geçtiğimiz sezon transfer edilen Olimpiu Morutan’ın takımdan ayrılacağı yönündeki iddialar sarı kırmızılı taraftarın tepki göstermesine neden oldu. İçine kapanık ve duygusal bir insan olduğu bilinen Morutan’ın Okan Buruk ile iyi anlaştığı düşünülüyordu. Tecrübeli hocanın Morutan’ı kazanmak için özel ilgi gösterdiği öğrenildi. Galatasaray yönetimi ise iyi bir teklif gelmesi halinde Rumen oyuncunun satışına onay verecek. 

Galatasaray’dan hangi oyuncular ayrılacak?

2021/22 sezonunda yeni bir yapılanmaya giden sarı kırmızılı ekip, genç ve yetenekli oyuncuları kadrosuna katmıştı. Süper Lig’deki performansları eleştiri konusu haline gelse bile UEFA Avrupa Ligi’nde yakalanan başarı taraftarı memnun etti. Fatih Terim’in takımdan ayrılması ile birlikte futbolcuların durumu soru işaretleri yaratmıştı. Galatasaray’da ayrılmasına kesin gözüyle bakılan isimler arasında Mbaye Diagne, Sacha Boey, Luyindama, Jesse Sekidika ve Marcao bulunuyor. Galatasaray’ın genç yıldızı Marcao’nun durumu ise diğer oyunculardan farklı bir konumda bulunuyor. Yüksek bonservis bedeli ile satışı gerçekleştirilecek olan Marcao, aynı zamanda yönetimin maddi açıdan rahatlamasını sağlayacak.