Galatasaray'ın genç sağ beki Berkan Keskin, kiralık olarak Bandırmaspor'a transfer oldu. Kulüp, transfer haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

"Hoş Geldin Mahmut! Berkan Mahmut Keskin ile 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 1+2 yılı opsiyonlu olarak Galatasaray’dan kiralanmıştır."

BERKAN KESKİN KİMDİR?

Tam ismi Berkan Mahmut Keskin olan genç oyuncu, 12 Nisan 2002, İstanbul doğumludur. Genç ve başarılı futbolcu 1.78 m boyundadır.  Sağ ayağını kullanan Berkan, Sağ bek ve defans mevkilerinde oynamaktadır. Futbol hayatına Çamlıcaspor forması altında başlayan Berkan Mahmut Keskin, 3 sezon Bağlarbaşıspor forması giydi. Ardından  2016 yılında henüz 14 yaşındayken Galatasaray alt yapısına katılmayı başardı.

Genç yetenek, Akademi liglerinde U15’den U17 seviyesine kadar 32 karşılaşmaya çıktı ve 6 gole imza attı.

Berkan Mahmut Keskin, 31 Mayıs 2021 tarihinde Galatasaray Futbol Kulübü ile profesyonel futbol sözleşmesi imzaladı. Galatasaray sözleşmesi  2022-2023 futbol sezonu bitimine kadar devam ediyor. Genç oyuncu, Milli Takım forması altında da görev almakta. Berkan, U19 ve Futsal  A Milli Takım formasını 13 defa giyerek A Milli Takım forması altında görev aldı.

Genç oyuncu, geçtiğimiz sezonu Sarıyer'de geçirirken, toplam 29 karşılaşmada forma giyme şansı yakaladı.