Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’da forma giyen Mustafakemalpaşalı genç kaleci Okan Kocuk’un babası Özcan Kocuk, geçtiğimiz akşam oynanan Galatasaray- Gaziantep FK maçında düdük çalan hakem Alper Ulusoy’a lastik yakarak tepki gösterdi.

İşletmeciliğini yaptığı tamirhanenin önünde lastik yakarak Gaziantep FK mücadelesinde yaşananları protesto eden baba Özcan Kocuk, hakemlere de küfürler savurdu.

Yaşananların ardından çevrede bulunan dükkan sahipleri olay yerine polis çağırırken, Galatasaraylı kaleci Okan Kocuk'un babası Özcan Kocuk kolluk kuvvetlerine de zorluk çıkararak yanan lastiğin söndürülmesini istemedi.

Polislerin görüşmeleri ile ikna edilen Kocuk, daha sonrasında hakkında işlem yapılmak üzere karakola götürüldüğü öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Galatasaray ile Gaziantep FK arasında geçtiğimiz akşam Lig'de oynanan karşılaşma, pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Uzatmanın son dakikalarında yaşanan pozisyon sonrası Okan Kocuk topu elinde 18 saniye tutunca hakem Alper Ulusoy, 6 saniye kuralının ihlali gerekçesiyle çift vuruşa hükmetti. Bu çift vuruşun ardından penaltı kazanan Gaziantep, Maxim’in vuruşunda golü buldu ve maç 3-3 sona erdi. Maçın son dakikalarında yaşanan bu anlar geceye damga vururken Okan Kocuk’un babası son dakikada yaşanan bu olaylara tepki gösterdi.

Kaynak: Mynet Spor