Süper Lig ekibi Gaziantep FK, Makedon orta saha oyuncusu Luka Stankovski ile 4,5 +1 senelik sözleşme imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde;

''Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2002 doğumlu Makedon futbolcu Luka Stankovski ile anlaşmaya varmıştır. Makedonya futbolunda geleceğin en potansiyelleri futbolcuları arasında gösterilen Stankovski, önceki gün Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde gerçekleştirilen sağlık kontrollerini başarıyla tamamladıktan sonra Gaziantep'e gelerek 4.5+1 yıllık anlaşma imzalandı. Kulüp Başkanımız Cevdet Akınal, Başkan Yardımcımız Ahmet Fikret Kileci ve Genel Sekreterimiz Erhan Özmen’in de katıldığı imza töreniyle birlikte genç yıldız adayı resmi sözleşmeye imza attı.  Luka Stankovski’ye bir kez daha kulübümüze hoş geldin diyor, armamız altında sonsuz başarılar diliyoruz. ''

İmza töreninde konuşan Gaziantep FK başkanı  Cevdet Akınal,  “Luka Stankovski kulüp olarak bir süredir yakından takip ettiğimiz bir futbolcuydu. Gerek ülkesi ve gerekse de Avrupa’da yakından bilinen ve  geleceğin en büyük potansiyelli futbolcularından birisi olarak gösteriliyor. Kulübümüze böyle önemli bir genç yeteneği katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu transfer için bir süre önce yönetici arkadaşlarımız Fikret Kileci, Erhan Özmen ve CEO’muz Erhan Yüksek Makedonya’ya giderek oyuncunun hem ailesini hem de kulübünü ikna etmeyi başardılar. Çok önemli bir transfere imza attığımızı düşünüyorum, bu transferin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Luka’ya da aramıza bir kez daha hoş geldin diyor, başarılar diliyorum”  diye konuştu.

Luka Stankovski kimdir?

2 Eylül 2002 yılında Makedonya’nın Skopje şehrinde dünyaya gelen Luka, futbola Vardar alt yapısında başladı. 2015 senesinde Rabotnicki takımına transfer olan başarılı orta saha, burada sergilediği performansla ismindem söz ettirdi. Merkez orta saha pozisyonunda oynayan ve oyun tekniğiyle ön plana çıkan Luka, kariyerinde 48 resmi maça çıkıp 11 gol attı. Makedonya Milli Takımının alt yaş kategorilerinde de forma terleten genç yıldız adayı, Gaziantep FK'nın başarısı için ter dökecek.