Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler performansıyla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Arda'nın eski kulübü Gençlerbirliği de, gözünü bir sonraki transferden alacağı yüzde 20'lik paya çevirirken, bu pay için gelen bazı teklifler de var.

Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler, golleri ve performansıyla sadece taraftarın değil, Gençlerbirliği'nin de yüzünü güldürüyor. Başkent ekibi de hem onu alt yapısından yetiştirmenin gururunu yaşıyor hem de gelecekte elde edeceği kazancı nasıl harcayacağını planlıyor.

Transferi kapalı olan Gençlerbirliği'nin durumunun farkında olanlar Arda Güler'in sonraki satışından elde edilecek gelirin peşine düştü. 

Jorge Jesus’tan Avrupa Ligi Açıklaması Jorge Jesus’tan Avrupa Ligi Açıklaması

25-30 MİLYON EUROYU BULUR

Daha önceki Gençlerbirliği yönetimine Arda'nın sonraki satıştan alınacak yüzde 20'lik payı için 1.5 milyon euro teklif gelirken, yeni yönetime gelen teklifler ise 3 milyon euro.

Gençlerbirliği yönetimi ise bu payı 5 milyon eurodan aşağı satmak niyetinde değil. Çıkan transfer söylentilerine göre genç oyuncunun 25-30 milyon euro civarında bir değere satılması bekleniyor. 

YASAK 40 MİLYONA KALKIYOR

Yönetim buradan gelecek parayı transfere veya borca harcamayacak. Gelecek olan para tamamen altyapıya harcanacak. Transfer tahtasını açtırmak için gerekli olan 40 milyon TL'lik kaynak, başka yollardan karşılanacak.

Başkent temsilcisi Gençlerbirliği'nin halen 180 milyon lira birikmiş borcu bulunuyor.