Süper Lig takımlarından Karadeniz ekibi Giresunspor'da basın sözcüsü Ferhat Karademir, açıklamalarda bulundu.

Karademir, yaptığı yazılı açıklamada, yeni dönemde futbol altyapısında yenilikçi ve sürdürülebilir çalışmalarda bulunulacağını ifade etti.

Ülke futbolu ve Giresunpor'a yeni isimler kazandırabilmek için harekete geçtiklerini vurgu yaparak aktaran Ferhat  Karademir, "Günümüz futbolunun geldiği aşamada öz kaynakların değerlendirilmesi amacıyla planlamalarını yapan kulübümüz, çağdaş normlarda hem yerel hem de ulusal kaynakları değerlendirmek için kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirlemiştir. Bu doğrultuda var olan tüm imkanlardan azami ölçüde yararlanarak stratejiler geliştirilmiştir. Yeni ve özgün bir modelle çalışma benimsenip, futbol akademisinin yeni formatı uygulamaya konulmuştur." açıklamsınd bulundu.

Ferhat Karademir, 8-20 yaş aralığındaki grupların gelişimine rehberlik edileceğini ifade ederek , şu ifadeleri kullandı:

"Bu doğrultuda ilk aşamada kulübümüz bünyesinde 16 antrenör, bir fizyoterapist, bir masör, bir doktor, bir diyetisyen, bir rehberlik ve psikolojik danışman ile 3 diğer görevli personel istihdamı öngörülerek, Giresunspor futbol ekolü oluşturulacak. Bu ekolün A takımla uyumu, genel strateji olarak nihai hedefe konulmuştur." 

Basın sözcüsü Karademir, kulübün tesis eksikliğinin giderilmesini için de çalışmaların titzlik ile devam ettiğini vurguladı.(NTV SPOR)