Arda Turan'dan Fatih Terim'e yanıt

Milli Takımı bırakan Arda Turan, Fatih Terim'in basın toplantısında yaptığı açıklamalara telefonla canlı yayına bağlanarak cevap verdi.

Arda Turan'dan Fatih Terim'e yanıt
Kosova ile oynanan Dünya Kupası Elemeleri sonrası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüş ve Arda Turan ile yaşanan krizin perde arkasını anlatmıştı.

Bunun üzerine tecrübeli futbolcu Arda Turan, NTV Spor'da yayınlanan 90+ programına bağlandı ve Terim'in sözlerine yanıt verdi.

İşte Arda Turan'ın açıklamaları;

"Ben milli takımı bıraktım. Arkamdan neden konuşmalar geçiyor hala anlamadım.Hayatım boyunca Bilal Meşe'yi o olaydan sonra ilk defa uçakta gördüm.Her şeyi hocamın yüzüne söyledim ama hoca, benim yüzüme söylemek yerine basın toplantısında söyledi."

"O bana 'oyuncu' diyor, kendisi de benim hocamdır. Bizde emeği vardır ama artık bıraktım milli takımı. Sen bu metinleri oku, halledebiliriz dedi. Ben de 'Ben artık takıma zarar veriyorum, bırakayım' dedim onurlu bir şekilde."

"Milli takıma ilk gittiğim günden beri disiplinsizlikler yapmışımdır.Haylaz bir oyuncuyum ama sahada elimden geleni yapmışımdır. Basın mensuplarının benim basın toplantımı terk ettiklerini görmedim. Ben oraya gittiğimde zaten bırakmaya karar vermiştim."

Bir kişi bile saygı duymayacak mı?'

"Hayatta en çok sevdiğim şeyi, uğruna en çok mücadele ettiğim şeyi 30 yaşında bıraktım. Bir kişi bile saygı duymayacak mı?"

"Kimsenin yaşananları basına yansıtmaması gerekirdi. Ben ve takım arkadaşlarım anlatmadı. Kim anlattı bilmiyorum.Emre Belözoğlu, bu haberleri çıkaranların görevlerine devam etmeyeceklerini söyledi."

'Geri dönmek istemiyorum'

"İnsanlarla konuşurum, istişare yaparım ama sırtımı sadece Allah'a dayarım.Milli takıma artık dönmek istemiyorum. Oraya daha fazla şey verebileceğimi düşünmüyorum.Tamam ya sorumlu benim. Oyunculara atmadılar mı suçu Euro 2016'da? Üzerime aldım, bıraktım milli takımı."


Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER