''Aziz Yıldırım Bizden Özür Dilemeli''

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tartıştığı güvenlik görevlilerine, "Hiçbir işe yaramıyorsunuz!" diye çıkaşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çok sert bir tepki geldi. Türkiye Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası, Yıldırım'ı ve ondan özür dileyen havalimanı yetkilileri hakkında zehir zemberek bir açıklama yaptı.

''Aziz Yıldırım Bizden Özür Dilemeli''

Türkiye Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası, dün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tartıştığı özel güvenlik görevlilerine, "Hiçbir işe yaramıyorsunuz!" diye tepki gösteren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a sert çıktı.

Sendikaya ait internet sitesinde yer alan duyuruda, Yıldırım'ın yaptıklarının kabul edilemeyeceği belirtilerek özür dilemesi istendi. Aziz Yıldırım aleyhinde çok ağır ifadelerin yer aldığı bildiri özetle şöyle:

"Hiç kimse özel güvenliklerine 'hiçbir işe yaramıyorsunuz' diyemez. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görevlerini yapan özel güvenlik görevlilerine mesnetsizce yapılan tavır ve hakaret asla ve asla kabul edilemez.

Ne yazık ki Özel Güvenlik Görevlileri işlerini yaptığında işine gelmeyen güruhlar gene ortaya çıkmıştır. Bu kişi veya güruhlar her kim olursa olsun işi can korumak olan Özel Güvenliklerin hiçe sayılması ve hakaret edilmesi kabul görülmeyecek bir davranıştır.

Büyük bir camiayı temsil eden Sayın Aziz Yıldırım bu sözleri bir sinir harbinde söylemiştir diye görüyoruz ve acil olarak kendisinin özür dilemesi çağrısında bulunuyoruz.

"AZİZ YILDIRIM'DAN ÖZÜR DİLEYENLER DE BİZDEN ÖZÜR DİLEMELİ"

Bu tepkimiz ayrıca bu elim olay yaşandığında Özel Güvenlikleri sanki suçluymuş gibi görerek, gidip özür dileyen yetkililerin de aynı hassasiyeti göstererek özür dilemeleri de kabul edilemez olduğundan meslektaşlarımızdan ve tüm camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

Bu çağrımız acil olarak cevap bulmadığında tavrımız değişmeyecek ve konu kamuoyunun gündeminde olacaktır.

Güvenlik-İş Sendikası olarak yıllardır verdiğimiz mücadele işte tam da bu tavır ve davranışadır.

Değerli üyelerimiz ve çalışanlarımızı bu konuda susmamaya ve hakkımız olan insan onuruna yakışır standartlar ve değer görmek adına bir harekete davet ediyoruz ve bu kapsamda Aziz Yıldırım’a özel güvenlik görevlileri adına sesleniyoruz.

"GÜVENLİKÇİLER SADECE GÖREVLERİNİ YAPTI"


Aziz Yıldırım'a cevapla...


Yaşanan olayda meslektaşlarımız Özel güvenlik görevlileri, Aziz Yıldırım’ın korumasının yeniden x-ray cihazından geçmesini istemiş ve görevleri nedeni ile bundan doğal ne olabilir?

Özel güvenlik görevlilerinin orada bulunma amacı zaten kanunlar nezdinde görevlerini en iyi şekilde yapmaktır, siz ve korumanız bu durumu bilmiyor musunuz?

"HAKARET ETME HAKKINI NEREDEN ALIYORSUNUZ?"

Yaşanan bu gelişme üzerine Aziz Yıldırımın "Hiçbir işe yaramıyorsunuz. Hakkınızda yazı yazdıracağım" diyerek neyi kastetmiştir?

Türkiye’de çalışan 280 bin özel güvenlik çalışanına ve hayati önem arz eden Havalimanı noktasında görev yapan özel güvenlik çalışanlarına hakaret etme hakkını nereden almaktadır?

Ayrıca yurt dışına seyahat ettikleri zaman aynı tavrı orada gösterebiliyorlar mı?

Ekmekleri için hayati önem arz eden noktalarda görev yapan meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerine hangi güç ile aşağılayıcı sözler sarf edilebiliyor?

Hiçbir işe yaramıyorsunuz dediğiniz özel güvenlik çalışanları sizleri ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nü korumuyorlar mı?

Her kim olursa olsun meslektaşlarımızın onuru ile kimse oynayamaz." 

Mynet

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER