banner197

bein sports kulüplere ödemeyi durduracak !

Covid-19 virüsü salgını nedeniyle ekonomik olarak sıkıntılı bir sürece giren Süper Lig ekipleri için bir kötü haber de bein sports'tan geldi. İddiaya göre yayıncı kuruluş TFF'ye bir mektup göndererek kulüplere ödeme yapmayacaklarını bildirdi.

bein sports kulüplere ödemeyi durduracak !

Tüm dünyayı ve Ülkemizii etkisi altına alan Covid-19 virüsü salgını sebebiyle ara verilen Süper Lig’de kulüplerin ekonomik olarak zor bir döneme girmesi bekleniyordu. Oyuncu ödemeleri konusunda bir çözüm yolu arayan Süper Lig ekiplerine yayın gelirleri ödemesi yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu.

Konuyla ilgili spor yazarı Serdar Ali Çelikler’den önemli bir açıklama geldi. Ödeme yapılmayan kulüplerin futbolcu ödemelerini de yapamayacağını belirten Çelikler, yayıncı kuruluşun TFF’ye bir mektup gönderdiğini söyledi.

İddiaya göre yayıncı kuruluş TFF'ye’na gönderdiği  mektupta ödemeleri yapamayacağını bildirdi. Çelikler, Süper Lig ekiplerinin beklediği ödemenin artık gelmeyeceğini öne sürdü.

İddianın gerçekleşmesi durumunda Süper Lig’in tüm ekipleri ciddi bir gelir kaybı yaşayarak oyuncu ve personel maaşı ödemelerinde önemli sıkıntılar yaşayacak.

kaynak : skor

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER