Ceferin, futbolun normale döneceği konusunda iddialı!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, futbolun normale döneceği konusunda iddialı konuştu. Ceferin önümüzdeki seneye ertelenen EURO 2020’nin seyircili oynanacağını düşündüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı; "1 milyon dolara bahse girerim, bu konuda oldukça umutluyum"

Ceferin, futbolun normale döneceği konusunda iddialı!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, önümüzdeki sene maçların seyircili oynanması konusunda umutlu olduğunu belirtti.

Yaşanan koronavirüs pandemisi sürecinde her ülkenin dersler çıkardığını dile getiren Ceferin şu ifadeleri kullandı;

 “Bu virüsün sonsuza kadar süreceğini düşünmüyorum. Hatta birçok insanın düşündüğünden çok daha çabuk düzelecek her şey. Önümüzdeki sene oynanacak olan EURO 2020’nin de seyircili oynanması konusunda umutluyum. Bu konuda 1 milyon dolara bahse girerim. Artık virüs konusunda çok fazla şey biliyoruz ve hazırız. Yetkililerin tavsiyelerini takip edeceğiz. Ancak şahsi olarak maçların çok yakında seyircili şekilde oynanacağından eminim” 

Ceferin tarihe bakıldığından 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bile futbolun değişmediğini belirterek şu şekilde konuştu; “Bu durum virüs yüzünden de değişmeyecek. Bu yeni bir deneyim ve bundan kurtulduğumuzda işler normale dönecek” 

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği başkanı ayrıca 2021-2022 sezonunda başlamasının planlandığı Avrupa Konferans Ligi’nin de ertelenmeyeceğini ifade etti.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER