Emiliano Sala kazasında üzücü gelişme!

Emiliano Sala'nın ölümüyle sonuçlanan uçak kazasındaki pilot David Ibbotson'ın ticari uçuşlar için lisansının olmadığı öğrenildi.

Emiliano Sala kazasında üzücü gelişme!

2019 ara transfer döneminde Nantes'dan Cardiff City'ye transfer olan Emiliano Sala, yeni takımıyla buluşmak için uçakla Galler'e doğru yola çıkmıştı.

David Ibbotson'ın pilotluğunu yaptığı uçak 21 Ocak 2019 tarihinde Manş Denizi üzerinde kaybolmuştu. Yapılan çalışmalar sonucunda uçağın kaza yaptığı ve enkazına ulaşılmış ayrıca 28 yaşındaki Arjantinli oyuncunun bedeni bulunurken, 59 yaşındaki pilota dair bir ize rastlanılmamıştı.

Hava Kazaları Soruşma Şubesi, yaptığı araştırma sonucunda pilotun ticari uçuşlar için izninin olmadığını ve gece uçuşları eğitimini de tamamlamadığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başmüfettiş Brian McDermid "Uçak çok ağır hasar almıştı ve enkaz birbirlerine elektrik kablolarıyla tutunmuş üç ayrı parçadan oluşuyordu. Motorun kokpit bölümüyle bağlantısı kesilmişti ve uçağın gövdesinin arka kısmı ön kısmından kopmuştu" açıklamalarında bulundu.

- (goal.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER