banner197

Erdoğan'dan 4 büyüklere Başakşehir göndermesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Medipol Başakşehir ve Fenerbahçe'nin bu sezonki durumları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan'dan 4 büyüklere Başakşehir göndermesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ülke TV'de katıldığı programda gelen soruları yanıtladı. Erdoğan'a bir seyirci, futbol hakkında soru sordu ve Fenerbahçe'nin şu anki durumunu değerlendirmesini gerektiğini söyledi. 

"BAŞAKŞEHİR MALİYETİ DÜŞÜK BİR TAKIM"

Fenerbahçe'nin bu sezonki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz yönündeki soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çok zor bir soru. Ancak neyse ki Başakşehir var. Biliyorsunuz Başakşehir'i ben kurdum." dedi ve şu ifadeleri kullandı:

Başakşehir'i kurduğum gibi proje takımı var. O proje takımı da çocukluğumda oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor. Esenler Erok takımı. İki kulüp de başarılı gidiyor. Başakşehir bu sene şampiyon olursa bir Bursaspor gibi şampiyonluk yakalarsa bu da bir devrimdir. İlla milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin de takımlar da şampiyon olabiliyormuş demektir. 

Medipol Başakşehir'in maliyet yüzdesi düşük bir takım olduğunu söyleyen Erdoğan, "İyi bir yönetim kadrosu var. Abdullah hoca gibi iyi bir hocayla. Milyonlarca dolarla takımlar kuruluyor. netice yok. Çok daha cüzzi rakamlarla kurulan Başakşehir, maliyet yüzdesi düşük olmasına rağmen şampiyonluk yarışında yoluna devam ediyor. Tesisler noktasında iyi bir konumdalar." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER