Flaş! Aziz Yıldırım Beraat Etti!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Genç Fenerbahçeliler taraftar grubunun lideri Sefa Kalya'ya "hakaret" ettiği iddiasıyla 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

Flaş! Aziz Yıldırım Beraat Etti!

Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Aziz Yıldırım ile taraf avukatları katıldı.

Yıldırım, 11 Mayıs 2014'te Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki şampiyonluk kutlamalarında konuşma yaptığı sırada bilmediği bir taraftar grubunun slogan atmaya başladığını söyledi.

Bunun, şampiyonluk için emek veren sporcular ve teknik adamlara yönelik protesto oluğunu düşünerek ikazda bulunduğunu ifade eden Yıldırım, grubun slogan atmaya devam etmesi üzerine dava konusu sözleri sarf ettiğini belirtti.

Yıldırım, "Bu sözler müşteki Kalya'ya yönelik değildir. Zaten kendisi de bir gün sonra bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada o gün tribünde olmadığını beyan etti" dedi.


Kalya'nın avukatı Serkan Sarıyaprak ise şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, Yıldırım'ın müvekkilinin liderliğini yürüttüğü gruba yönelik hakaret içeren sözler sarfettiğini dile getirdi.

Duruşmada son sözü sorulan Aziz Yıldırım beraatini talep etti. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, atılı suçu işlediğinin sabit görülmediği gerekçesiyle Yıldırım'ın beraatine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe'nin 11 Mayıs 2014'te Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki şampiyonluk kutlamaları sırasında, Aziz Yıldırım'ın birden fazla kanal tarafından canlı yayınlanan konuşmasını kesip, Genç Fenerbahçeliler taraftar grubunun bulunduğu Türk Telekom tribününe dönerek, hakaret içerikli sözler sarf ettiği belirtiliyor.

Bunun üzerine Genç Fenerbahçeliler taraftar grubunun lideri Sefa Kalya'nın suç duyurusunda bulunduğu aktarılan iddianamede, Yıldırım'ın "hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER