Flaş iddia ! Cüneyt Çakır liste dışı!

Ülkemizde neredeyse tartışmasız maçı olmayan hakem Cüneyt Çakır, FIFA'nın 2022 Dünya Kupası için çağrı yaptığı hakem listesinde yer almadı.

Flaş iddia ! Cüneyt Çakır liste dışı!

Türkiye'de yönettiği mücadelelerde verdiği skandal kararlar nedeniyle kulüplerin hedefinde yer edinen hakem Cüneyt Çakır, FIFA'nın 2022 Dünya Kupası için çağrı yaptığı hakemler listesinde yer almadı.

Gerek düdük çaldığı mücedelerler de, gerekse de VAR hakemliği görevinde sürekli tartışma konusu haline gelen ve verdiği skandal kararlarla hemen hemen her kesimin tepkisini üstüne çeken hakem Cüneyt Çakır'ın liste dışı kalmasının yaş dolayısı ile değil, performansından kaynaklandığı öne sürüldü.

Konuyla ilgili TFF'den her hangi bir açıklama yapılmazken, listelerin kesinleşmesiyle birlikte FIFA'nın 2022 Dünya Kupası hakem listesinde Cüneyt Çakır'ın yer almayacağı öğrenildi.

Cüneyt Çakır'ın liste dışı bırakılmasını yorumlayan eski hakemlerden TRT Spor yorumcusu Bünyamin Gezer, açıklanan listeye göre Cüneyt Çakır'ın 2022 Dünya Kupası'nda görevlendirilmeyeceğini, muhtemelen çıkan kararın hakem Çakır tarafından da bilindiğini belirtti. Bünyamin Gezer bu iddiasını doğrulamak adına yaptığı yorumda da, "Cüneyt Çakır'ın Kayserispor ile Ankaragücü arasında oynanan maçtaki yönetimi ve psikolojisi bu kararı bildiğini gösteriyor. Cüneyt Çakır gibi bir hakemin bu kadar hata yapmasının ve her kararda VAR'a gitmesinin başka izahı olamaz" şeklinde konuştu.

Cüneyt Çakır, 13 Ekim'de EURO 2020 Eleme grubunda SlovenyaAvusturya mücadelesini yönetti. Bu maçta da skandal kararlara imza atan Çakır'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Slovenya-Avusturya maçındaki yönetimi nedeniyle, UEFA'nın Sloven Başkanı Ceferin'in Cüneyt Çakır'a büyük maç verdirmediği öne sürüldü..

EURO 2020 eleme grubu maçında Avusturyalı oyuncuya sert bir pozisyonda kırmızı kart vermeyen Cüneyt Çakır'ı gözlemci de raporuna "Hatalı" diye yazdı. Slovenya'nın 1-0'lık yenilgisinden Cüneyt Çakır'ı sorumlu tutan UEFA Başkanı Ceferin, Çakır'ın büyük maç yönetmesinin önüne geçti. Maçı 1-0 Avusturya'nın kazanmasıyla Slovenya EURO 2020 şansını kaçırdı.

Öte yandan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in çok sinirlendiği verdiği röportajda ortaya çıktı. Ceferin, Daily Mail'e verdiği röportajda "EURO 2020 şansımızı hakem Cüneyt Çakır'ın büyük hatası yüzünden kaybettik" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: İnternet Spor

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER