"Galatasaray'ın Varlığı Tehlikede.."

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden, son seçimdeki başkan adaylarından Prof. Dr. Ahmet Özdoğan ile Turgay Kıran, eski yönetici Mehmet Helvacı ve divan kurulu üyesi Hayri Kozak, durumu değerlendirdi.

"Galatasaray'ın Varlığı Tehlikede.."

Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden, son seçimdeki başkan adaylarından Prof. Dr. Ahmet Özdoğan ile Turgay Kıran, eski yönetici Mehmet Helvacı ve divan kurulu üyesi Hayri Kozak, durumu değerlendirdi. Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özdoğan, Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim kurulunun anlayışıyla UEFA soruşturmasından cezasız çıkılamayacağını ileri sürerek, kulüpte genel kurul yapılması gerektiğini söyledi. Uzun süredir mali duruma dikkati çektiğini belirten Özdoğan, "Bu yönetim anlayışıyla Galatasaray, UEFA ile ilgili bölümden çıkamaz. Yapmamız gereken, olağanüstü genel kurula gitmek. Orada herkes projelerini ve Galatasaray'ı bu noktadan nasıl çıkaracağını anlatacak. Ondan sonra da camia bir araya gelecek ve bu işi hep birlikte çözeceğiz. Sürekli olarak birbirimizi suçlamadan önce odaklanmamız gereken şey, bu işi nasıl çözeceğimize yoğunlaşmak. Çözüm odaklı olmamız gerekiyor çünkü Galatasaray'ın varlığı tehlikede" diye konuştu.


Özdoğan, camianın kendi içindeki çekişmeleri kenara bırakıp birleşmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: " Galatasaray kendi iç mücadelelerini bırakacak. 'O başkan bunu yaptı, diğeri şunu yaptı' demeden bir olağanüstü genel kurula gidecek. Burada Galatasaray'ın şu anki durumu olduğu gibi anlatılacak ve çözüm üreten bir projeyle yola çıkan insanlar aday olacak. Galatasaray, bu durumdan çıkar. Yeter ki projeniz ve Galatasaray'ı iyi günlere götürecek amacınız olsun. Herkes iyi niyetli ama salt iyi niyet bazı şeylere yetmiyor. İyi niyetin dışında farklı işler yapıp gelirin artırılması gerekiyor." Dursun Özbek'in, Duygun Yarsuvat yönetiminde mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı olduğunu hatırlatan Özdoğan, "Sayın Dursun Özbek, mayıs ayında göreve gelmedi. Ekim 2014'te mali işlerden sorumlu başkan yardımcısıydı. Ondan sonra her dönemde, 'UEFA ile sorunları halledebiliriz. Bu çözülebilecek bir sorundur' diyerek bugünlere kadar geldik. Zararın 160 milyon dolar olduğu söyleniyor. Bu yeni çıkmadı. Ünal Aysal dönemindeki 160 milyon dolar zarar Ekim 2014'te de vardı. Galatasaray transfer yasağı veya Avrupa'dan men edilecek noktaya gelecekse, 14 aydır neden tedbir alınmadı" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER