banner197

Hakan Hatipoğlu'ndan Samimi Açıklamalar!

Medyahaber.com'un başarılı muhabiri Ercan Ertan keyifli söyleşilerine devam ediyor. Bu kez konuğu hem sporcu hem oyuncu olan Hakan Hatioğlu idi. İşte Ercan Ertan'ın özel röportajı ;

Hakan Hatipoğlu'ndan Samimi Açıklamalar!

 Sevilen futbolcu Andre Moritz ile keyifli röportajımızın ardından şimdiki durağımız sporun bambaşka bir dalında ter dökmüş, tam 400 defa milli takım formasını sırtına geçirmiş, bununla da yetinmeyip televizyonun başarılı projelerinde yer almış Hakan Hatipoğlu...

Var mısın Yok musun'da onu ilk kez evlerimize misafir ettiğimizde yorumları ve mantıklı hareketleriyle dikkat çekiyordu. Ardından bir Survivor macerası ile bunu iyice pekiştirdi. Behzat Ç'de itici bir karakteri canlandırsa da hayran kitlesindeki artış ne denli başarılı bir iş gerçekleştirdiğini gösterir cinstendi. Son olarak Survivor All Star'da ise adadaki sivri kişiliği ile dikkat çekmeyi başaran Hakan Hatipoğlu, birinci olamamasına karşın çok iyi bir performans göstermiş ve adanın unutulmazları arasına adını yazdırmıştı.

Medya Haber ekibi olarak Hakan Hatipoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.


SORU: Herkes seni Var mısın Yok musun'daki yön verici akılcı yorumların ile tanıdı. Ardından 2 kez Survivor maceran oldu ve orada büyük bir hayran kitlesine sahip oldun. Şimdilerde neler yapıyorsun?

Hakan Hatipoğlu: Bu aralar biraz ticarete merak saldım, iki tane markam var, onun dışında daha fazla ne yapabilirim onu düşünüyorum. Çünkü televizyon tek başına konsantre olup yoğunlaşırsan evet yapabileceğim bir şey ama bir oyuncu olmadığım için sanatım olmadığı için her zaman bir B planım olmalı hayatta. Bu yüzden bu aralar amacım ticarette daha fazla bir şeyler yapabilmek.


"DÖNEM DİZİSİ İLE GÖRÜŞÜYORUM"

SORU: Beğenilen dizi ve film projelerinde yer aldın oyunculuk, sunuculuk gibi tecrübeler de edindin. Yakın zamanda sizi tekrar televizyonda izleyebilme fırsatımız olacak mı?

Hakan Hatipoğlu: Evet televizyonda olmak istiyorum. Görüşmelerimiz oluyor, şu sıralar bir dönem dizisi ile görüşmelerim var çok istiyorum o dizide oynamayı o dizi benim idol dizim ismini vermeyeyim şimdilik ama hayırlısı diyorum inşallah bekleyip göreceğiz.

SORU: Televizyondan gidiyoruz... 7 şubatta biliyorsun Survivor başlıyor. Kadrolara bakma fırsatı buldun mu? Survivor'a gidecek yeni isimlere ne tavsiye edersin? Başarılı olabilmek adına neler yapmalılar?

Hakan Hatipoğlu: Ben Survivor'da finalin 1 hafta öncesine kadar kaldım, kendimce başarılı olduğumu düşünüyorum. Ama ben yarışmada çok yalnız kaldım o yüzden kolay bir durumum yoktu buna rağmen başarılı oldum. Gideceklere tavsiyem mental olarak kuvvetli olsunlar. Oradaki hayata isyan etmesinler çünkü oradaki hayat buradan aslında daha kolay çünkü en başta stres yok, yaşamın verdiği zorluklar yok. Açmam gerekirse bu lafımı, para, teknoloji, sorumluluk bunlar Survivor'da yok. Orada bir oyun var, tüm sorumluluklardan uzak keyfine bir rekabet ve yarış var. Normal hayatta olmayacak derecede yoğun ama bir bakıma bizi öldürmeyen bir güçlük var. O yüzden kuvvetli olsunlar. Zaten orada yemek olmasa bile insan ava çıktı mı denizde, karada bir şekilde yemek buluyor. Doymasa bile insanın midesine yemek giriyor. Orada araştırıcı olsunlar tabi ki. Uyurken fareler gelebiliyor ayaklarını, burunlarını kapatsınlar olabiliyor çünkü böyle şeyler karşılaştık çokça. Geceleri tuvalete yani ormana kalktıklarında çıplak ayak gitmesinler tehlikeli olabiliyor, benim başıma geldi büyük bir böceğin üstüne basmıştım.

SORU: Survivor'da veya hayatta keşke yapmasaydım ya da şöyle olsa daha iyi olurdu dediğin bir an var mı?

Hakan Hatipoğlu: Keşkelerim vardır tabi ki ama bir çırpıda aklıma gelmiyor ama sevdiğim şey tatile çıkmak, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak bunu seviyorum, ben hayatımı bunun üzerine kurdum. Hayat boyu hep bir tatil planı yapacağım. Bana tatilde yetecek kadar para kazanmaya çalışacağım, fazlasını değil.

Survivor'a gelecek olursak; Bir hatam olduğunu düşünmüyorum esasında nasıl gözüktüğümü de bilmiyorum televizyonda. Çok fazla seyretme fırsatı bulmadım kendimi sadece birkaç müsabakayı izledim ve tabi elendiğim günü izledim onun dışında tek tek inceleme fırsatım olmadı. Televizyona nasıl yansıdığım ya da montajda nasıl durdum bilmiyorum. Bir pişmanlığım yok ona güvendim de şöyle oldu demiyorum. Survivor benim için bir oyundu ve artık geride kaldı.

"TURABİ'NİN KÖTÜ BİR İNSAN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"

SORU: Küçük bir parantez açmak istiyorum Turabi Çamkıran ile adada nefes kesen bir çekişmeniz oldu daha sonra neler oldu yani Survivor sonrasında görüşme şansınız oldu mu?

Hakan Hatipoğlu: Serenay ile bile bir kez görüştüm. Yani Survivor adasından kimseyle görüşme fırsatım olmadı. Kimsenin de benimle bir görüşmüşlüğü yok. Turabi ile adada bir çekişmemiz vardı. Onun kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum ama bir ortak noktamız yok hayat boyu da bir daha kolay kolay karşılaşmayız diye düşünüyorum yine bir Survivor olmazsa tabi...(gülüyor) Ama dediğim gibi ben Turabi'yi şampiyon olduktan sonra kutladım ve ordan deyim yerindeyse aldım şapkamı çıktım orada Survivor'ı bitirdim ben.


"400 KEZ MİLLİ TAKIMDA OYNADIM"

SORU: Biraz senin spor hayatından bahsetmek istiyorum. Spora sevgin zaten biliniyor. Survivor'da da fit yapın ve başarılarınla bunu gösterdin. Milli sporcu olduğunu biliyoruz. Bu kadar hengamenin içinde asıl branşın olan Sutopu devam ediyor mu? Biraz bundan bahsedebilir misin?

Hakan Hatipoğlu: Sutopunu evet yıllarca yaptım ancak 2013'te Akdeniz Oyunları'nda 2014'te de kulüp takımında bıraktım. Yaklaşık 400 defa milli formayı giydim. Bu dönemler benim hayatımın en güzel günleriydi bana çok şey kattı. Sporu gençlere her zaman tavsiye ediyorum. Dediğiniz gibi sporun faydasını Survivor'da da gördüm. Herkes inişe geçerken ben sportif altyapımdan dolayı performansımı yavaş yavaş arttırdım. Biraz da kilo verince daha iyi oldu benim için. Spor benim hayatımda her zaman olacak. Hala daha yapıyorum birazdan bir Kick Box dersim var Mücahit Kulak diye bir Kick Box şampiyonu ve antrenörü ile ... Koşturuyorum, bir şeyler yapıyorum, basket oynuyorum, spor salonuna gidiyorum her şey yolunda yani spor benim hayatımın bir parçası olmaya devam edecek.

"GALATASARAY BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ!"

SORU: İyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum bu sezon Galatasaray biraz zor günler geçiriyor. UEFA'dan gelen haber canları daha da sıktı. Neler söylemek istersin Galatasaray'ın kalan maçlarda yapacakları ile ilgili...

Hakan Hatipoğlu: Şöyle söylemek istiyorum ben Galatasaray'ın çok iyi şeyler yapacağını düşünüyorum. Çünkü her zaman söylüyoruz Galatasaray bitti demeden bitmez. Ligde de ne olacağı belli olmaz her an her şey olabilir biz çok 10 puan geriden gelip şampiyon olduk ama Fenerbahçe'nin öyle tecrübeli bir kadrosu var ki bu sezon iyi oynamamasına rağmen kazanıyor, kazanmayı öğrenmiş. Fenerbahçe 8-10 puan kaybeder mi onu bilmiyorum.

Bizim Fenerbahçe maçını muhakkak yenmemiz gerekiyor, Beşiktaş'a gelecek olursak onlar da iyi bir hava yakaladı. Stadı olmamasına rağmen bence gayet iyi gidiyorlar. Hani Galatasaray'ın eşit puanı olmuş olsa bir şansı var derdim ama şuan için zor gözüküyor. Ama ben Galatasaray bitti demeden bitmez diyorum. Şampiyonluk için de şansımıza gelecek olursak Fenerbahçe ve Beşiktaş bir tık önde duruyor ama Galatasaray'da her zaman onların arkasında bunu da yeni transferlerle ilerleyen günlerde hissettireceğimizi düşünüyorum.


Galatasaray'ın arkasında durmasını takdir ettim ve hemen bir soru daha ilettim kendisine...

SORU: Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe - Galatasaray finali olur mu?

Hakan Hatipoğlu: Valla Galatasaray finale çıkacaktır ama Fenerbahçe çıkarsa tabi olur neden olmasın...

SORU: Dünyada en sevdiğin futbolcu kim?

Hakan Hatipoğlu: Dünyada en sevdiğim futbolcu tabiki Arda Turan hem kalbimize hem de gözümüze dokunan biri. Çok başarılı. Yani şöyle söyleyeyim Arda ve onun takım arkadaşları diyebilirim Messi olsun, Neymar olsun, Inıesta olsun öte yandan Cristiano Ronaldo'yu da çok seviyorum, çok önemli bir figür özellikle yardımseverliği çok hoşuma gidiyor.


"CANER ERKİN ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

Röportajın şu kısmında aslında beklemediğim bir cevap aldım. Aklıma Selçuk İnan, Wesley Sneijder gibi isimler gelirken bambaşka bir yorum içinde buldum kendimi...

SORU: Türkiye'de en beğendiğin futbolcu?

Hakan Hatipoğlu: Galatasaraylı olmama rağmen ben Caner Erkin'i çok beğenirim çok iyi bir futbolcu bence. Onun dışında Muslera'yı çok beğeniyorum. Sonuçta bir kaleciyi neden beğenirsin ama müthiş bir kaleci yani. Galatasaray için efsanedir o.

SORU: Arda Turan'ın dünya futbolundaki başarılarını biliyorsun, Arda ile ilgili neler söylemek istersin Galatasaray altyapısından çıktı ve şuanda dünyanın en iyileri ile oynuyor. Bu bağlamda futbol sever ve bir Galatasaraylı olarak neler düşünüyorsun? Yeni Arda Turanlar çıkacak mıdır?

Şimdi Arda Turan'ın bu seviyeye gelmesinin en güzel yanı onu örnek alıp yeni Arda Turan'lar çıkacak olmasıdır, Arda'nın da bence Türkiye ve Türk futbolunu tanıtmak dışında en büyük misyonu budur. Şimdi binlerce çocuk onun gibi olmak isteyecek. Şimdi o kadar hedefi olan çocuktan 5 tane 10 tane çıksa düşünsenize ne kadar güzel olur ülkemiz için, o çocuklar için aileleri için... Yani şuan bunları söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Arda'yı Barcelona formasıyla seyrediyorsunuz. İlerde belki başka takımlarda seyredeceğiz. Bu gerçekten çok gurur verici ve gerçekten de Arda'yı ben nasıl diyeyim kardeşim gibi, yıllardır beraber yaşadığım bir dostum gibi görüyorum.

Arda ile hiç yüzyüze gelmedik ara sıra mesajlaşıyoruz ama hiç tanışmadık ona rağmen ona karşı sevgim ve saygım sonsuzdur. Allah onun yolunu açık etsin, her konuda onun yanındayız bunu bilmesini isterim. Dualarımızla, herhangi bir şeye ihtiyacı olduğunda. Kısaca toparlamak gerekirse Arda'yı biz çok seviyoruz ülkemiz için çok şey yapıyor.

"SİNAN ENGİN'İN FIKRALARINI ÇOK BEĞENİYORUM"

SORU: Beyaz Futbol'u çok sevdiğini ve takip ettiğini biliyorum programdaki yorumculardan öne çıkan isim var mı sana göre? Neler söylemek istersin...

Hakan Hatipoğlu: Valla programın bu aralar yıldızı Sinan Engin, özellikle anlattığı fıkralar... Ben burada Sinan ağabeye hak veriyorum çok ince oynuyor, ince espriler yapıyor, ama maalesef stüdyodakiler anlamıyor demeyelim ama iğneleyici öğretici yerleri görmüyorlar diyelim. Bazen anlatıyor, anlamıyorlar şaşırıyorum yani bazen çok güzel şeyler anlatıyor Sinan ağabey güldürücü olmasa da o iğneleyici taraflarını çok beğeniyorum.

Benim için programın yıldızı Sinan Engin'dir, programın Inıesta'sı orta yapanı Rasim Ozan Kütahyalı'dır, programın Fatih Terim'i Ertem Şener'dir, Programın defansı, örnek verecek olursak Semih Kaya'sı Abdülkerim Durmaz'dır. Ve programın Messi'si tabiki Ahmet Çakar'dır. Müthiş bir ekip, ben resmen cumartesi, pazar, pazartesi gecelerimi ona ayırıyorum hatta bazen hanım uyarıyor "Hadi Hakan yat artık" diyene kadar seyrediyorum. Hepsini çok seviyorum. Sinan ağabeyin o en son stüdyoda tek başına kalıp mesajları okumasına bayılıyorum, belki Ahmet Çakar o sıra arabasına binip gitmiş oluyor belki köprü yolunda oluyor ama Sinan ağabey insanlara saygısından ve sevgisinden duruyor. Her ne kadar ünlü de olsa, iyi bir futbolcu da olsa halktan birisi kimliği hep ön planda. Güzel konuşuyor, mantıklı şeyler söylüyor ve insanlara çok yakın bu da güzel bir şey.

Bence Beyaz Futbol nasıl diyeyim elinde futbol ile ilgili görsel bir malzeme olmadan bir futbol programı nasıl yapılır, futboldan ne kadar konuşulur, ya da futbol hayatımızın ne kadar içinde bunu gösteriyor. Çünkü herkes istiyor ki futbol deyince hep futbol ile alakalı şeyler konuşulsun ben buna katılmıyorum. Hayır kardeşim futbol benim yemek masamda, benim arkadaş soframda, ya da benim eşimle otururken muhabbet ettiğim bir konuysa futbol magazindir, futbol her şeydir. Benim stresimi atmamı sağlıyor onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ertem Şener, son zamanların en iyi moderatörlerinden yaptığı her işin altına güzel bir imza atıyor. Onu da kutluyorum bu kadar zor sivri karakterde insanlar en fazla bu kadar güzel yönetilir.

Ben son olarak şunu söylemek istiyorum Sinan Engin'in parfümünü aldım kullanıyorum, çok güzel gerçekten bunu Mehmetçik Vakfı'na bağışlaması ayrıca güzel ben de destek olmak istedim.

Medyahaber.com Özel Haberi

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER