İtalyan Hakemlerden Örnek Davranış...

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) hakemleri İtalyan Guido Giovannetti ile Silvia Marziali, Koranavirüsle mücadeleye katkı sunmak için asıl meslekleri olan doktorluğa dönüş yaptılar.

İtalyan Hakemlerden Örnek Davranış...

FIBA nın internet sitesine açıklama yapan Giovannetti, "İtalya'da hükümet doktorlardan daha fazla yardım istiyor. Bari Hastanesinde çalışıyorum. Daha önce kardiyoloji departmanındaydım. ama şşimdi korona viris hastaları için farklı bir bölüme taşındık. Korkumuz güneyde durumun azalmaması ve belki de kuzeyden güneye geçen insanların virüsü yaymış olmaları. Ne zaman biteceğini bilemiyoruz ama rakamlar arttığını gösteriyor." şeklinde konuştu.

Rama'daki acil servislerde çalışan Marziali ise, "Doktor olduğunuzda bir söz veriyorsunuz ve çalışırken bu sözü yerine getiriyor olmaktan guru duyuyorsunuz. Koronavirüs salgını başladığında gerçekten yardım etmek istedim ve ne olduğu önemli değildi. Elimden geleni yapardım. İşimiz gerçekten zor ve hep uzun vardiyalar ile çalışıyoruz. Fakat şimdi korkumuz daha büyük, çünkü virüsü ailemize getirebiliriz ve başkalarıda enfekte olabilir." şeklinde konuştu.

Kaynak : NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER