Kobe Bryant'ın otopsi raporu açıklandı!

NBA yıldızı 33 yaşındaki Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı Gianna, Ocak 2020’de bir helikopter kazası sonucun hayatını kaybetmişti. Los Angeles Lakers efsanesi Bryant'ın hayatını kaybettiği bu kazayla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı...

Kobe Bryant'ın otopsi raporu açıklandı!

NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers'ın yıldız basketbolcusu Kobe Bryant ve Gianna dışında Orange Coast College beyzbol takımının koçu John Altobelli, kızı Alyssa Altobelli, eşi Keri Altobelli, Orange County basketbol takımının asistan koçu Christiana Mauser, Sarah Chester, kızı Payton Chester ve helikopterin pilotu Ara George Zobayan da yaşanan helikopter kazasında yaşamını yitirmişti.

Tüm dünyayı yasa boğan kazayla ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Kobe'nin eşi Vanessa Bryant, Şubat ayında helikopterin pilotu Ara George Zobayan ve Island Express'e dava açmıştı.

The People'a açıklamalarda bulunan Ara George Zobayan'ın kardeşi Berge Zobayan tepki çekecek ifadeler kullandı. Zobayan, helikopterdeki yolcuların ölümcül kazadan sorumlu olduğunu öne sürdü.

Berge Zobayan açıklamasında şu ifadeleri kullandı;  "Kobe ve helikopterdekiler uçma riskini biliyordu. Hayatta kalan aile üyelerinin herhangi bir hak sahibi yok" 

Kobe'nin eşi Vanessa Bryant davada, pilotun sisli koşullar nedeniyle sınırlı görüş alanı olan bir alana uçarak uçuş kurallarını ihlal ettiğini iddia etmişti.

Island Express şirketi ise konuyla ilgili davanın devam ettiğini ve sonuçlanana kadar herhangi bir yorumda bulunulmayacağını belirtti.

Rapora göre Kobe Bryant ve arkadaşlarını taşıyan Ara George Zobayan yönetimindeki Sikorsky S-76B helikopter sabah saat 9.06'da Kaliforniya Orange County'deki John Wayne Havalimanı'ndan kalktı.

Bin Oaks'taki Mamba Akademisi'nde bir gençlik basketbol maçına giden helikopter saat 10 civarında saatte 184 mil (296 km) hızla dağa çarptı.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu üyesi Jennifer Homendy kazanın ardından düzenlediği basın toplantısında helikopterde TAWS sistemi (Arazi Önleme ve Uyarı Sistemi) bulunmadığını açıklamıştı.

Motor arızası ve mekanik sorunların tespit edilemediği kazayla ilgili Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurulu'nun ise soruşturması sürüyor.

Rapora göre, yıldız basketbolcu Kobe Bryant, kızı Gigi Bryant ve diğer 7 kişinin vücudunun yüzde 30'unun yandığı tespit edildi.

Otopsisi raporunda yer alan bilgilere göre; kazada hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın kızı Gianna, ciddi iç yaralanmalara maruz kaldı. 

Öte yandan Otopsi raporu kazadan tam 4 ay sonra ortaya çıkmış oldu.

Raporlar dokuz kurbanın hepsinde ölüm nedenini "künt travma" olarak ortaya çıkarırken, ölüm şekli "kaza" olarak belgelendi. Raporlarda yer alan ayrıntıların çoğunun yayınlanamayacak düzeyde olduğu ifade edildi.

Helikopter pilotu olan 50 yaşındaki Ara Zobayan'ın raporunda alkol veya uyuşturucu kullanmadığı ortaya çıkardı.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER