Koronavirüs nedeniyle VAR hakemleri de maske takacak!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında Spor Toto Süper Lig'in başlamasının ardından VAR hakemlerinin de maske kullanacağı ifade edildi.

Koronavirüs nedeniyle VAR hakemleri de maske takacak!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Süper Lig'in başlangıç tarihi olarak açıkladığı 12 Haziran için geri sayım devam ederken, Merkez Hakem Kurulu da harekete geçmişti.

MHK; top santraya konmadan 14 gün önce Spor Toto Süper Lig ve yardımcı hakem kadrosunu İstanbul'daki Futbol Federasyonu Riva tesislerinde kampa alma kararıyla birlikte izlenecek yol haritasını Türkiye Futbol Federasyonu'na sundu.

Sahada görev yapacak hakemlerin yanı sıra, VAR hakemleri için de çalışmalarına devam eden TFF ve MHK'nin, sağlık kurulunun önerileri doğrultusunda izole edilmiş 2 VAR odasının kullanılacağı bildirildi. Özel havalandırmaya sahip bu odalardaki hakem ve teknik elemanlar koruyucu maske kullanacak.

Ülke genelindeki tüm hakemlerin sağlık durumlarının bölge hakem kurulu yetkilileri tarafından yakından takip edildiği, şu ana dek endişe edilecek ciddi bir koronavirüs vakasına rastlanılmadığı da belirtildi.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER