Koronavirüse yakalanan hakem var mı? MHK başkanı açıkladı...

Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp katıldığı canlı yayında hakem, gözlemci ya da temsilcide yeni tip koronavirüs belirtisi olup olmadığına yönelik soruyu cevapladı.

Koronavirüse yakalanan hakem var mı? MHK başkanı açıkladı...

Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp, TRT Spor'da ligleri de etkileyen yeni tip koronavirüs ve pozitif çıkan testlere ilişkin açıklamalar yaptı.

MHK başkanı hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide küresel salgın ilan edilen Kovid-19 virüsü belirtisine rastlanmadığını şu ifadelerle dile getirdi; "Herkes izole bir şekilde evinde. Kimsede semptomlara rastlanmadı. Kontrollerimiz devam ediyor" 

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak'ın testlerinin pozitif çıkmasının ardından, o gün statta bulunan herkesi şüpheye düşürmüştü.

Risk grubunda bulunan kişiler arasında derbinin hakemi Abdulkadir Bitigen ve yardımcılarıyla, maçın gözlemcisi ve temsilcisi de yer alıyordu.

Başkan Zekeriya Alp sadece Galatasaray - Beşiktaş derbisinde görevli isimlerle değil, 26. haftada görev yapan tüm hakem, gözlemci ve temsilcilerle sürekli bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER