Mesut Bakkal'dan ''teşvik primi'' açıklaması

55 yaşındaki Teknik direktör Mesut Bakkal, yazdığı kitapta yer alan ''teşvik primi'' aldığına yönelik anısına dair açıklamalarda bulundu.

Mesut Bakkal'dan ''teşvik primi'' açıklaması

55 yaşındaki deneyimli teknik direktör Mesut Bakkal, yazdığı kitapta yer alan ''teşvik primi'' aldığına yönelik anısına yazısına dair şu ifadeleri kullandı; "Benim anlattığım olay o tarihlerde TFF tarafından yasaklanmış bir eylem değildi, hatta çok olağandı." 

Tecrübeli teknik adam "Mesut Bir Adamın Hikayesi" kitabında 1986-1987 sezonunda formasını giydiği Denizlispor ile Beşiktaş arasında oynanan ve 1-1 beraberlikle tamamlanan karşılaşma için Galatasaray'dan ''teşvik primi'' aldığına yönelik ifadeleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Bakkal gündem yaratan itiraf niteliğindeki anısı hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Olayın, kendisi 22 yaşında bir futbolcuyken gerçekleştiğini dile getiren Bakkal şu ifadeleri kullandı; "1986 yılında oynadığım bir müsabaka sonrası yaşanmış bir anının günümüz koşulları ile abartılı bir şekilde anlatılmasını kabul edemiyorum. Ben gerek futbolculuk, gerekse teknik direktörlük hayatımda futbolun etik değerlerine uydum ve sporculuğa yakışmayan bir hareket yapmadım. Ben her zaman yasalara, ahlak kurallarına ve etik değerlere uygun davrandım."

O dönemde teşvik priminin TFF Disiplin Talimatı'nda suç olarak yer almadığını dile getiren Mesut  Bakkal, "Eğer suç olsaydı bu, ne ben ne de diğer takım arkadaşlarım tarafından kabul edilmezdi. Şimdi öğrendiğim kadarıyla teşvik primi alınmasının yasaklanması disiplin talimatında 1998 yılında olmuştur. Benim anlattığım olay o tarihlerde TFF tarafından yasaklanmış bir eylem değildi, hatta çok olağandı." şeklinde konuştu.

"Teşvik primi aldığını verdiğini beyan eden birçok futbolcu, teknik adam ve yönetici oldu" ifadelerini kullanan Bakkal, şu değerlendirmede bulundu;

"Futbol anılarımı yazdığım ve kesinlikle ticari bir amaçla yayımlanmamış bu kitap, tamamen ailem ve yakın aile dostlarım için hazırlanmış olup, bu durumun dahi istismar edilmiş olması oldukça üzücüdür. Benim bugüne kadar hiçbir sosyal medya hesabım olmamıştır. Adıma sahte olarak açılmış hesaplardan yapılan açıklamalar da kesinlikle bana ait değildir."

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER