Metin Sipahioğlu'ndan flaş açıklamalar!

Fenerbahçe eski yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, Sports Digitale Youtube kanalında önemli açıklamalarda bulundu

Metin Sipahioğlu'ndan flaş açıklamalar!

Fenerbahçe eski yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu, Sports Digitale Youtube kanalında önemli açıklamalar yaptı.

NTV SPOR'un derlediği Metin Sipahioğlu'nun açıklamaları şöyle;

 "Taraftar bu kulübün tek ve gerçek sahibidir. Taraftar da eğer bir tepki veriyorsa bunda haklıdır çünkü mutsuzdur, burada resmi doğru okumak lazım. Araya 'Provokatörler var, ocudur, bucudur' diye cadı avına çıkmak doğru bir yaklaşım olmaz. Bu eylemlerin başına sonuna eklenenler var diye de resmin bütününü yanlış okumamak lazım. Şu anda Fenerbahçe taraftarı uzun yıllardır gelmeyen futbolda başarıdan dolayı mutsuz, başarısız, bunu anlayışla karşılamak lazım. Tablo böyle olunca taraftar isyan ediyor. Aynı insanlar yarın öbür gün şampiyon olduğun takdirde de başta Kadıköy’den başlayıp bütün Türkiye’yi sarı laciverte boyayıp dosta düşmana gövde gösterisi yapacaklar, onu da kabul etmek lazım. Kongre konusunda benim hiçbir bilgim, duyumum yok, bu konuları başkanla konuşmuyorum. Ama şunu söyleyebilirim, başkan Fenerbahçe demokrasisine çok önem veren birisi. Kongreye üç ay vardı, ben de iletişimin başındaydım, beni bir gün odasına çağırdı, kongre için hazırlıklarına başlayın, aday çıkması halinde Fenerbahçe’nin bütün medya organlarını eşit şekilde kullanmalarını istiyorum, buna göre konseptler çalışmanızı istiyorum dedi."

"Biz de TV ve iletişim ekibini topladık, Fenerbahçe Demokrasisi idi programımızın adı, logolar çalıştık, konseptler çalıştık ama sonra aday çıkmadı. Sonra kongreye 5 gün kala beni yanına çağırdı, Aziz Başkan konuşacakmış, mutlaka TV’yi gönder, bir saniye bile kesmeden FB TV’de yayınlayın dedi. FB TV de hiçbir zaman eleştirilere kapalı olmadı, en eleştirel yorumculara bile açık olmuş. Biz başkanı her konuda eleştirebiliriz ama başkan hiçbir zaman için Fenerbahçe demokrasisinden, Fenerbahçe mertliğinden kaçacak bir adam değil, benim tanıdığım kadarıyla hiç değil. Ben eminim ki ciddi bir aday çıkıp kongre çağrısı yaparsa olağanüstü kongre kararı alacaktır. Ama genelde insanlar da olağan kongreyi bekliyor."

"28 şampiyonluk konusu Ali Koç, Metin Sipahioğlu, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu meselesi değil. Bu konu bana göre Fenerbahçe’nin 3 Temmuz davasından sonra en büyük ikinci davasıdır. Geçmiş dönemden beri benim de taraftarken komitelerde olduğum, biz yönetime gelince de ivmelenmiş, başkanımız da gerçekten bu konuya seçim döneminden beri çok ciddi hızlanmamız gerektiğini, çok ciddi yetkiler vermiş ve bu konuya çok önem veren birisi. Bizim zamanımızda da geçmişten gelen çalışmalarla hızlandırılıp başvurusu yapılmış bir olaydır. Burada bütün tezleri artık herkes biliyor, malum kulübün taraflı güdümlü medyacıları hariç, Türkiye’nin objektif tüm medyacıları, tarihçileri kabul ediyor, herkes bizi zaten haklı buldu. Bu konu Fenerbahçe’nin başarı ya da başarısızlığından bağımsız bir konudur, sizin hakkınız olan bir şeyi almak için doğru zamanı beklemenize de bana göre gerek yoktur. Çünkü sizin gasp edilmiş bir hakkınız."

"Biz ilk resmi başvuruyu zannediyorum Mart 2021’de yaptık, neredeyse bir yıl olmuş. Başkanımız da son Divan Kurulu’nda bu konuyu gündeme getirdi ve bu konunun ciddiyetini hatırlatarak TFF artık karar vermeli, biz de hukuki adımlarımızı buna göre atacağız dedi, burada ciddi bir mesaj vardı. Ben buradan Sayın Nihat Özdemir’e bir çağrı yapmak istiyorum, Nihat Bey korkmayın, bir tane lobisi Türk futbolunu ele geçirmiş kulüpten bu kadar korkulmaz. Burada Fenerbahçe Spor Kulübü dahil kaç tane kulüp emsalleri dünyanın her tarafında sayılan şampiyonlukları, TFF logosunda yazan 1923-1950 arasında oynanmış, sizin oynattırınız ulusal şampiyonluklar için başvuru yapıyor, bir senedir cevap veremiyorsunuz sayın Nihat Özdemir, ayıptır ya. Herhalde bir sene sonra çıkıp reddettik diyecek halini yok, buna kargalar bile güler, Türkiye futbol tarihinin en komik fıkrası olur, tarihe valla tersten geçersiniz sayın Nihat Özdemir. Nasıl evet diyeceklerini düşünüyorlar neden biliyor musun; korkuyorlar. Malum kulübün lobisinden korkuyorlar, bu kadar açık ve net söylüyorum. Fenerbahçe kulübü bir başvuru yapıyor, Türkiye’de bir tane kulüp bu başvuru sayılmasın diye başvuru yapıyor. Bizim kulübümüz de, hem Fenerbahçe Tarihi diye bir grup var, onların da bulduğu belgeler, bizim de bulduğumuz belgelerle, gidip TFF’ye malum kulübün zamanında kurucusunun, resmi sitelerinin, yüzüncü yıl dergilerinin nasıl kendi şampiyonluklarını ulusal şampiyonluk olarak saydığının belgelerini verdik."

"TFF’nin bu konuyu reddetmesi gerçekten tarihi bir fıkra olur, zaten bir yıl sonra bu konuyu reddetmeleri trajikomik olur, herhalde bir yıl inceleyip reddettik diyecek halleri yok. Tek bir durum var, malum kulübün lobisinden korkuyorlar. Ben de Sayın Nihat Özdemir’e çağrı yapıyorum; TFF yönetim kurulu üyesisiniz, logonuzda 1923 yazıyor, sosyal medyadan o dönemde oynamış milli futbolcularımız hakkında boyuna tweet atıyorsunuz. Atacaksınız, bunlar Türk futbolunun tarihi ama bu şampiyonlukları da er ya da geç kabul etmek zorundasınız. Korkunun ecele faydası yoktur, lütfen artık o malum kulüpten korkunuzu bir kenara atın, bu işte Fenerbahçe dahil tüm kurumların yaptığı başvuruyu bir an önce tescil edin. Zaten sizin makamınızda bulunduğunuz federasyon Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün iki tane böyle hakkını vermiş durumda, onu verip bunu vermemek zaten olmaz. Kendinizi köşeye sıkışmış hissetmeyin sayın Nihat Özdemir, korkmayın, bir tane kulüp var buna itiraz eden, bütün Türk futbolunu bunlar mı dizayn edecek, yeter artık.

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER