Mourinho'dan ırkçılık tepkisi!

4. hakemin Sebastian Coltescu'nun yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemleri nedeniyle yarıda kalan Şampiyonlar Ligi Paris Saint-Germain - Medipol Başakşehir karşılaşmasını değerlendiren Tottenham'ın deneyimli Teknik Direktörü Jose Mourinho, "Bu maç simgeleşecek. Bir Şampiyonlar Ligi karşılaşması, üzücü bir sebeple 15 dakika sonra durdu. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm." dedi..

Mourinho'dan ırkçılık tepkisi!

Tottenham'ın deneyimli çalıştırıcısı Jose Mourinho, UEFA Avrupa Ligi J Grubu'nun son haftasında oynayacakları LASK karşılaşması öncesi düzenlenen basın toplantısında, dün PSG ve Medipol Başakşehirli futbolcuların sahayı terk etmesine yol açan olayı yorumladı.

Irkçılığın her şekliyle savaşılması gerektiğinin altını çizen Portekizli çalıştırıcı, "Bunu asla kabul edemeyiz. Orta hakem Ovidiu Hategan'ı tanırım. İyi bir insan ve iyi bir hakemdir ancak 4. hakemi tanımıyorum. İleride simgeleşecek bir olaya dolaylı da olsa dahil olmak hiç de hoş değil. 4. hakeme gelince kabul edilemeyecek bir hata yaptı, şu an sadece kalpten bir özür dileyebilir. Hepimizin sorumlulukları var ve hata yaparsak bunu kabullenmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Mourinho, benzer olayların yaşanmaması temennisinde bulunarak, "Bu maç simgeleşecek. Bir Şampiyonlar Ligi karşılaşması, üzücü bir sebeple 15 dakika sonra durdu. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm." diyerek sözlerini noktaladı.

.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER