banner197

Mustafa Denizli: ''Tractor Sazi ile inşallah bu sezon şampiyon olacağız!''

Eski milli futbolcu ve başarılı teknik adam Mustafa Denizli 95.8 Radyo Gol’de Levent Ümit Erol’un hazırlayıp Cem Yılmaz’ın sunduğu Doğru Tektir’e önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Denizli: ''Tractor Sazi ile inşallah bu sezon şampiyon olacağız!''

Levent Ümit Erol’un hazırlayıp Cem Yılmaz’ın sunduğu Radyo Gol'deki Doğru Tektir programına konuk olan Mustafa Denizli önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Tractor Sazi takımı ile şampiyonluk yarışı hakkında konuşan deneyimli teknik adam; ''Tractor Sazi ile bu sezon inşallah şampiyon olacağız. Bu hafta lider ile maçımız var o maçı kazanıp gerisini halledeceğiz!'' açıklamasında bulundu.

Daha sonra Milli Takımımızı Euro2020 başarısı hakkında konuşan Denizli; ''Türk milletinin Milli Takım ile olan bağı tekrar canlandı. Bunda emeği geçen başta Şenol Güneş olmak üzere herkesi tebrik ederim! Hiç olmayan bir futboldan bu günlere geldi Türk futbolu... Şimdi Avrupada takımlarımız var, Milli takım organizasyonlara katılıyor... Tabii ki her turnuvaya katılmalıyız ama bunlar zaman zaman mümkün olmuyor... A Milli Takımımız Euro2020'de de bulunduğu gruptan başarılı bir şekilde çıkacaktır.'' açıklamasında bulundu.

Adının en iyi Türk teknik adamlardan birisi olarak anılmasına da değinen Mustafa Denizli; ''Türk teknik direktörler olarak çoğu başarıda benim de ismimin geçmesi biz Türk teknik direktörlerin başarısıdır. Bize verileni biz de devletimize, halkımıza geri vermeye çalıştık.'' açıklamasında bulundu.

İran ve Türkiye ligleri arasındaki farka ve ayrıca Süper Lig'deki son duruma da değinen başarılı hoca; ''İran ve Türkiye ligleri arasında lig olarak büyük bir fark yok. Milli takım olarak ise İran Milli Takımı turnuvalara sıkça katılıyor. İki ülke futbolunu birbirine yakın görüyorum.Türk takımlarımız transfer piyasasında farklı açılımlar yapmalı. Bunu biraz Trabzonspor yaptı.. Fenerbahçe Allahyar'ı transfer etti... Süper ligde beklentimin dışında bir şey gerçekleşmiyor şu an... Üst sıralardaki takım sayısı 20.haftalar itibariyle 3-4'e düşer... Sivasspor beklentilerin üzerinde bir performans ortaya koyuyor. Sivasspor, Şampiyonlar Ligine gidebilir mi? Evet gidebilir ama zor...'' açıklamasında bulundu.

Son olarak yabancı sınırlaması hakkında görüşlerini dile getiren deneyimli teknik adam; ''Ülkemizdeki sınırlandırma aslında yabancı sınırlandırması değil yerli sınırlandırması... 14 tane yerli futbolcun olmak zorunda... İstersen tüm takım Türk de olabilir... Futbolda kalitenin önüne kimse geçemez. Kaliteli gençlerin varsa iyi takım kurarsın. Milli takımımızda oynayan çoğu futbolcumuz büyük takımlarda oynayan kaliteli gençler...'' açıklamasında bulunarak sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER