Nihat Özdemir: Büyük neşeyle İstanbul’a döndük

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, futbol takımımızın aldığı sonuç dolayısıyla çok mutlu olduğunu ifade etti.

Nihat Özdemir: Büyük neşeyle İstanbul’a döndük

Nihat Özdemir, A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Şampiyonası’nda Moldova’yı 4-0 mağlup etmesiyle ilgili ‘’4-0 gibi bir neticeyle büyük neşe içinde İstanbul’a döndük’’ ifadelerini kullandı.

American Express İstanbul Challenger TED Open Erkekler Tenis Turnuvası kapsamında Tarabya'daki TED kortlarında gösteri maçı yapan TFF Başkanı, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Moldova maçında stresin hakim olduğunu belirterek,"Dün çok stresli ama güzel bir gündü. Çok stresli başlamıştık. Andorra maçını 1-0 kazanınca hem de golü 89. dakikada atınca biraz üzülmüştük ama futbolda her şey var. Maçın 90 dakika olduğunu unutmamak lazım. Andorra çok iyi kapandı. Bir türlü gol atamadık. 89. dakikada nasip oldu, attık ve kazanmış olduk’’ dedi.

Andorra maçında golün geç atılmasının kendilerini endişelendirdiğini söyleyen Nihat Özdemir, "Bundan dolayı endişelenmiştik. 'Moldova maçında da aynısı başımıza gelir mi' dedik ama oyuncularımız ve teknik heyetimiz gerçekten çok iyi bir taktik düzen uyguladılar ve 4-0 gibi bir neticeyle büyük neşe içinde İstanbul'a döndük. Arnavutluk'ta oynanan İzlanda maçını da bir taraftan takip ediyorduk. Dakika dakika çok heyecanlı bir maç oldu. Orada da Arnavutluk istediğimiz neticeyi elde etti. Onları da kutluyorum. En önemli rakibimiz olan İzlanda'yı 4-2 gibi neticeyle yendiler, o da bize çok yaradı. Dolayısıyla dün Türk Milli Takımı için önemli bir gündü. Şimdi ekim ayında Ülker Stadı'nda oynayacağımız Arnavutluk maçı ve Fransa'da oynayacağımız Fransa maçına hazırlık yapacağız. Bu 2 maç sonunda belki 2020 hakkını elde edebiliriz. Önümüzde daha 4 zorlu maç var. Oyuncularımız ve teknik heyetimiz işin farkındalar. Çok önemli bir turnuva. Yolumuza güzel bir şekilde devam ediyoruz’’şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER