Rıdvan Dilmen, Halis Özkahya'yı açıkladı

Gaziantep FK - Kasımpaşa maçında tarihe geçen bir hata yapan hakem Halis Özkahya hakemliği bıraktı mı? Rıdvan Dilmen FIFA kokartlı hakem için açıklama yaptı..

Rıdvan Dilmen, Halis Özkahya'yı açıkladı

Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantep FK - Kasımpaşa mücadelesini 4 dakika erken bitiren hakem Halis Özkahya yaptığı hatayla tarihe geçti.

TRT Spor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Halis Özkahya ile ilgili açıklamada bulundu.

FIFA kokartlı hakemin TFF'ye istifasını sunduğunu dile getiren Rıdvan Dilmen, "Halis Özkahya, hakemliği bıraktığı yazısını bugün federasyona vermiş. Fevri düşünmüş çünkü hata insanlara mahsustur." ifadesini kullandı.

Halis Özkahya'nın skandal hatası

Gaziantep FK ve Kasımpaşa karşılaşmasında 90 dakikada +9 dakika duraklama eklenmişti.. 90+2'de konuk takımda Eysseric kırmızı kartla oyundan ihraç edilmişti.. Kırmızı kartttan sonra hakem Halis Özkahya 90+5. dakikada maçı bitirdi.

Oyuncular soyunma odasına gitti. Bazı oyuncular duşa girmişken, Özkahya, yardımcı hakemlerin uyarısıyla maçı erken bitirdiğini anlayarak kalan 4 dakikanın tamamlanması için takımları sahaya çağırdı. Bir süre takımlar sahada ısındıktan sonra mücadele kalan 4 dakikanın oynanması için hakem atışıyla tekrardan başladı.

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER