Ronaldo'nun Rekorunu Semenya Kırdı!

Koronavirüs nedeniyle sporcuların eve kapandığı bugünlerde çeşitli akımlar ortaya çıktı. Cristiano Ronaldo'nun başlattığı mekik çekme yarışı büyük ilgi gördü. Güney Afrikalı atlet Caster Semenya ise bu yarışı çok daha ileri götürdü.

Ronaldo'nun Rekorunu Semenya Kırdı!

Koronavirüs salgını nedeniyle eve kapanan futbolcular, çalışmalarını evlerinden sürdürmeye devam ediyor. Çeşitli aktivitelerle evdeki antrenmanları daha keyifli hale getirmeye çalışan yıldızlar, başlattıkları meydan okumalarla da dikkatleri çekiyor.

Futbol dünyasındaki yeni akımın mimarı ise Cristiano Ronaldo oldu. Portekizli yıldız, paylaştığı video aracılığıyla mekik çekme akımı başlattı. 

Yarışmaya göre futbolcular, 45 saniyede en fazla mekiği çekmek için kıyasıya rekabet içerisine girdi.

İlk yarışmacılar arasında Bruno Fernandes, Dani Carvajal, Vinicus Junior ve Erling Haaland yer aldı. Galatasaraylı Radamel Falcao, Beşiktaşlı Kevin N'koudou ve Demir Grup Sivassporlu Emre Kılınç da bu akıma katıldı.

45 saniyede 141 mekik çeken Ronaldo'dan daha fazlasını yapan isim ise atletizm camiasından geldi. Caster Semenya, 45 saniyede 176 mekik çekerek şu ana kadar en başarılı isim oldu.

Kaynak: TrtSpor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER