''Şahıslarla bir sorunumuz yok, sistem değişmeli''

Kulüpler Birliği toplantısının ardından başkan Ahmet Ağaoğlu, açıklamalarda bulundu.

''Şahıslarla bir sorunumuz yok, sistem değişmeli''

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Yeni bir kurul oluştu, yeni kurulla çalışmaların yapılması gerekiyor, bu konular konuşuldu. Serdar Tatlı'nın gitmesiyle ilgili Kulüpler Birliği'nin bir isteği olmadı. Şahıslarla sorunumuz yok. Sistem değişmeli." diye konuştu.

"Serdar Tatlı gitti, değişen bir şey yok." sözünü söyleyen Ağaoğlu, "Hakem hataları devam ediyor. Merkez Hakem Kurulu Başkanı'nı Kulüplerin Birliği'nin istediği doğru değil. Bizler de basına açıklanmadan 10 dakika önce öğrendik." şeklinde konuştu..

Anadolu takımlarının ekonomik olarak zor durumda olduğunu dile getirem başkan Ağaoğlu, "Anadolu kulüplerimiz bu finansal sıkıntılardan çıkamazsa Türk futbolunun ileriye gitmesi çok zor. TFF'nin kulüplere vereceğini söylediği 300 milyon liralık bir kaynak vardı. Bu paranın acilen kulüplere verilmesini talep ediyoruz. Ülke ekonomisinin şımarık çocuğu olmak istemiyoruz. Yapılandırılan vergilerin iptal edilmesi değil, ertelenmesi konusunda ısrarcı olduk." dedi.

Yabancı sınırına değinen Ahmet Ağaoğlu, "Yabancı kısıtlamasının da yeniden gözden geçirilmesi konusunu gündeme getirdik. 7+4 sistemi uygulanırsa çok daha sıkıntı yaşayacağız. Çok fazla geç olmadan TFF ile bu konuyu çözmemiz gerektiğini konuştuk. Bu 7+4 sistemi rafa kalkmalı." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER