banner197

Sakaryaspor'un Stadıyla Beraber Umutlarıda Yükseliyor

Türk futboluna çok sayıda yıldız yetiştiren Sakaryaspor'un geçen yıl TOKİ tarafından inşaatına başlanan UEFA standartlarına uygun 28 bin kişilik stadının yüzde 60'ı tamamlandı.

Sakaryaspor'un Stadıyla Beraber Umutlarıda Yükseliyor

Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Sakaryaspor'un, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından UEFA kriterlerinde inşa çalışmaları süren 28 bin 160 kişilik stadının gelecek sezona yetiştirilmesi planlanıyor.

Projeye göre, Adapazarı ilçesindeki yaklaşık 128 dönüm arazinin 28 dönümü üzerinde yapılan statta, sosyal donatıların yanı sıra 18 asansör, 29 loca, 22 mescit, emzirme odaları, çocuk oyun alanları yer alıyor.

Engelli vatandaşların rahat kullanımına yönelik tasarlanan statta, 495 kişilik VIP tribünü, 232 loca, 378 kişilik basın tribünü, 150 engelli seyirci ve 150 engelli refakatçı koltuğu bulunuyor.

Üst yapı betonarme işlerinin tamamlandığı stadın, bodrum katta 8'i engelli 151 araçlık kapalı otopark, çevresinde ise 77'si engelli, bin 342 araçlık açık otoparkla hizmet vermesi amaçlanıyor.

"Yeni statla yükselişe geçeceğiz"


Türk futboluna önemli yıldızları kazandıran yeşil-siyahlı ekip, eski güzel günlerine geri dönmek için yapılan çalışmalar kapsamında yeni stadı da milat olarak görüyor.

Mücadele ettiği 3. Lig'den bir üst lige çıkarak, mazisine yeni şampiyonluklar kazandırma planları yapan Sakaryaspor, yeni stadında 2. Lig müsabakası oynamayı hedefliyor.

Kulüp başkanı Selahattin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevcut stadın ekonomik ömrünü doldurduğunu, gelen seyirci ve misafirlere karşı mahcup oldukları bir konuma kavuştuğunu söyledi.

Ömrü bittiği için stada masraf da yapılamadığını vurgulayan Aydın, "Dört gözle yeni stadın bitimini bekliyoruz. Yüzde 60'ı tamamlandı. Gelecek sezon 2. Lig'e yükselerek maçlarımızı yeni stadımızda yapmak en büyük hedefimiz. Allah, inşallah bizleri mahcup etmez" ifadelerini kullandı.
 

AA

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER