Salih Özcan tercihini A Milli Takımdan yana kullandı!

Salih Özcan, A Milli takımı seçti.

Salih Özcan tercihini A Milli Takımdan yana kullandı!

FC Köln'de performansıyla dikkatleri çeken Salih Özcan, hem A Milli Takımımız'dan hem de Almanya Milli Takımı'ndan teklif almıştı.

Salih Özcan, Almanya alt yaş milli takımlarında oynarken, Salih,  yeni dönemde ay-yıldızlı ekipte görev yapacak.

Bu sezon Bundesliga'da Köln ile 25 maçta 2 gol, 1 asistlik performans sergileyen Salih Özcan, A Milli Takımımızın 29 Mart’ta İtalya ile oynayacağı özel maçın aday kadrosuna alındı.

Tercihinden dolayı çok mutluluk duyduğunu ve ay-yıldızlı formaya layık olmaya çalışacağını ifade eden Özcan, "Bu kararı almamda en büyük faktör ailem oldu. Kararımı vermeden önce ailem ile oturup konuştuk. Kolay olmayacağını biliyordum, ailemin desteği ile Türkiye Milli Takımı'nı seçtim" ifadesini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un kararında etkili olduğunu belirten Salih Özcan, "Almanya alt yaş milli takımlarında uluslararası arenada birçok başarı kazandık ve bu kişisel gelişimim için çok önemliydi. Hem Stefan Kuntz hem de Hansi Flick ile yoğun ve duygusal konuşmalarımız oldu. Her iki milli takım görevlileri beni gerçekten iyi karşıladılar. Stefan Kuntz ile U21 Avrupa Şampiyonası'nı kazandık, bu süreçte bana yaklaşımı, Türkiye Milli Takımı hakkındaki projeleri ve düşünceleri kararımı olumlu etkiledi diyebilirim. Hansi Flick ile de olumlu görüşmelerimiz oldu ama nihayetinde ailem ile aldığımız ortak kararı kendilerine ilettim, saygı ile karşıladılar. Sonuçta karar vermek zorundaydım ve bu kararıma herkesin saygı göstereceğine inanıyorum" dedi.

Kişisel olarak Köln'de üst seviyede futboluna sürdürmeyi  istediğini ifade eden Salih,, "Milli takımlar seviyesinde ise Türkiye'ye uzun yıllar katkı sağlamak ve büyük turnuvalara katılmak istiyorum. Türk Milli Takımı'nın maçları çok duygusal ve çekişmeli geçiyor, bunun bir parçası olmak ve katkı sağlamak için sabırsızlanıyorum"  dedi.

Salih Özcan sözlerini şöyle noktaladı: "Öncelikle bu süreçte bana destek olan aileme, Stefan Kuntz'a ve Hansi Flick'e ve FC Köln'e teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Artık kararımı verdim, bundan sonra tamamıyla futbola konsantre olup hem kulüp hem de milli takımlar seviyesinde en üst seviyede mücadeleme devam edeceğimi bilmenizi istiyorum."

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER