Serbest bırakılan Tanju Çolak'tan açıklama geldi

Çek-senet mafyasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Tanju Çolak, "Gerçeklikten uzak iddialar beni ve ailemi derinden yaraladı." dedi.

Serbest bırakılan Tanju Çolak'tan açıklama geldi

Çek-senet mafyasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Tanju Çolak, "Gerçeklikten uzak iddialar beni ve ailemi derinden yaraladı." dedi.
Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, çek–senet mafyasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakılan eski milli futbolcu  Tanju Çolak açıklamalarda bulundu.
Tanju Çolak,  Ankara'da 'Kürt Ahmet' olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı. Çolak'ın alacakları için çeteyle anlaşmakla suçlandığı ortaya çıkmıştı.
Çolak adli kontrol şartıyla serbest kalmasının ardından  Hürriyet'e yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde:

"DERİNDEN YARALADI"

"Gözaltında geçirdiğim dört gün boyunca hakkımda yapılan tek gerçek haber  İstanbul'daki ikametimden sabah 07.00 sıralarında gözaltına alınıp  Ankara'ya getirilmiş olduğum bilgisidir. Gözaltına alındığım dört gün boyunca gerek şahsımı gerek yakın çevremi rencide edecek gerçekten uzak, hayal ürünü ortaya konan iddialar beni ve ailemi derinden yaralamıştır. Gerek beni bağrına basmış olan devlet büyüklerimin gerekse de sevgisini hiçbir zaman esirgememiş Türk halkının, ailemin ve dostlarımın bana yakıştıramayacağı, onlara karşı mahcubiyet yaratacak hiçbir eylem içerisinde yer almam mümkün değildir.

"KAMUOYU VİCDANINA BIRAKIYORUM"

Yapılan haberlerde hiç ilgim ve alakam olmadığı halde, bazı kişi ve gruplarla ilişkilendirildiğim gibi henüz Sorgu Hâkimliği'ne dahi çıkmamış iken bazı görsel ve yazılı medya organlarında tutuklandığım yönünde haberler verilmiş olmasını kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Şu bilinmelidir ki aklın yolu olmadan adaleti uygulamak mümkün değildir, bu itibarla dosyam üzerinde gerek hukuki gerek vicdani sentezi yaparak hakkımda bu kararı veren Yüce Adalet'in saygın temsilcilerini de saygıyla anmak isterim. Gözaltına alındığım andan itibaren desteklerini ve hukuksal çabalarını esirgemeyen Avukat Alper Etikan ve Avukat Ertan Sütçü'ye de çok teşekkür ederim.

NEFER GİBİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Bugünden itibaren ülkesine, halkına, insanlarına karşı sevgi ve sorumluluk duyan, bunu hisseden ve hissettiren  Tanju Çolak olarak yaşamaya devam edeceğim. Kamu vicdanında ve Yüce Türk Adaleti nezdinde en kısa süre içerisinde aklanacağı umudu ve dileğini taşırken, dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemin aydınlık yarınları için bir nefer gibi çalışmaya devam edeceğimi ve bunu da bir görev olarak addettiğimi kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER