TFF koronavirüs tedbirlerini açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu Çin'in Wuhan kentinde başlayıp dünyaya hızla yayılan koronavirüs salgını hakkında alınacak önlemleri açıkladı.

TFF koronavirüs tedbirlerini açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirler kapsamında seyircisiz karşılaşma uygulamalarının detaylarını açıkladı.

Çin'de başlayarak hızla yayılan Covid-19 virüsünün Türkiye'de spor organizasyonlarına nisan ayı sonuna dek seyirci alınmayacağı açıklandı.

TFF'den yapılan açıklamada 13 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasındaki Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'deki tüm mücadelelere seyirci alınmayacağı belirtilirken, gerçekleştirilecek uygulamaların detayları ise şu şekilde;

"1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır.

2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.

3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF tarafından izin verilmiş olan pankartların dışında herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır.

4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve yerel makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır.

5. Protokol tribününe sadece;

a) Ev sahibi ve misafir kulüplerin en fazla 25'er kişi olmak kaydıyla Müsabaka Organizasyon Toplantısı'nda TFF temsilcisine ibraz edecekleri listede bulunan kişiler,

b) Ev sahibi ve misafir takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri en fazla 5'er futbolcu

c) TFF yönetici ve görevlileri,

d) Devlet protokolüne dahil kişiler girebilecektir.

6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler görev yapabilecektir.

7. Hak mahrumiyeti, giriş yasağı, müsabakadan men cezası alan veya idari tedbirli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER