TFF kural değişikliğine gidiyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçeli oyuncu Vedat Muriqi’nin gördüğü sarı kartla başlayan tartışmalara son vermek için çözümü buldu.

TFF kural değişikliğine gidiyor

Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Vedat Muriqi'nin Spor Toto Süper Lig'de Gaziantep FK maçında gördüğü ikinci sarı kart ve sonrasında oyundan atılmasıyla ilgili başlayan tartışmalar sürüyor. Özellikle futbol kamuoyunda yapılan 'Vedat cezasını kupa maçında çekmek için bilinçli olarak kart gördü' tartışmaları sonrası düğmeye basan Türkiye Futbol Federasyonu , 46. Madde'de değişikliğe gideceği öne sürüldü.

Talimatlara aykırı başlıklı 46. Madde şu şekilde; ''Futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, TFF düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.''

Bu talimata göre yeni sezonda kupa maçında görülen kartlar hem lig hem kupada geçerli olacak. Ama lig maçlarında görülen kartlar sadece ligi kapsayacak. Yeni kural değişikliğinin önümüzdeki günlerde TFF tarafından açıklanması beklendiği ise iddialar arasında.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER