TSYD TEPKİ ÇEKTİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin darbe girişimi sonrasında sert açıklama yapmaması tepki çekti. Kurum, tepkilerin ardından "Darbe girişiminin sonuna kadar karşısındayız." yazdı.

TSYD TEPKİ ÇEKTİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin, Türkiye'ye karşı yapılan hain darbe kalkışması hakkında hiçbir açıklama yapmamasına, başta spor yazarları ve dernek üyeleri olmak üzere spor dünyasından katı tepki geldi. TSYD'nin, onlarca vatandaşın ve polisin hayatını kaybettiği hain darbe girişimi karşısında sadece bir cümlelik açıklama yapması tepki çekti. TSYD, hain derbi girişimi sonrası sadece daha önceden planlanan 18 Temmuz'da derneğin havuz başında yapılacak mükafat töreninin iptal edildiğini "Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı" ifadesiyle duyurdu.

TEPKİLER GELİNCE...

TSYD, bir sonraki gün aynı iptal duyurusunu bu defa "Gün, Demokrasiye sahip çıkma günüdür" diyerek yine etti. Ancak ne 'üzücü olayları' ne de ne sebepten demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan, FETÖ'cülerin hain darbe girişimini kınayan herhangi bir açıklama metnine yer verilmedi. Dernek üyeleri ve spor yazarlarının tepkisi üzerine, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin resmi internet sitesine kara zemin üzerine Türk bayrağıyla "Darbe girişiminin sonuna kadar karşısındayız. Gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür" yazısı girildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER