Türkiye'de ligler ertelendi! Peki ne zaman başlayacak? İşte yanıtı...

Dünyayı etkisi altına alan ve spor organizasyonlarını da etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de tüm liglere ara verildi. Peki ligler ne zaman başlayacak? İşte yanıtı...

Türkiye'de ligler ertelendi! Peki ne zaman başlayacak? İşte yanıtı...

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı etkisi altınan alan ve spor organizasyonlarını da etkileyen koronavirüs nedeniyle Türkiye'de de liglerin erteleme kararı çıktı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; Türkiye'de tüm ligler geçici bir süreliğine askıya alındı.

Bakan Kasapoğlu yapıtığı açıklamada bu ifadelere yer verdi; "Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.''

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise; "Türk futboluna önemli yön çizecek bazı kararlar aldık. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih konusunda yapacağımız çalışmalar sonucunda karar vereceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Özdemir: "Hedefimiz en kısa sürede liglerin yeniden başlaması. Hem de seyircili. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız"

Özdemir: "Niyetimiz 27 Haziran’a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamak.”

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER