UEFA'dan Avrupa Süper Ligi açıklaması! ''Davalar...''

UEFA Temyiz Kurulu, Avrupa Süper Ligi projesine destek veren Barcelona, Juventus ve Real Madrid hakkındaki davalar ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu.

UEFA'dan Avrupa Süper Ligi açıklaması! ''Davalar...''

UEFA'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"UEFA'nın yasal çerçevesinin olası ihlali nedeniyle Barcelona, Juventus ve Real Madrid aleyhine, sözde Süper Lig projesiyle ilgili başlatılan disiplin soruşturması, davalar hiç açılmamış gibi geçersiz ve hükümsüz ilan edilmiştir."

NE OLMUŞTU?

İngiltere Premier Lig'den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya Serie A'dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya La Liga'dan Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, nisan ayında ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını açıklamıştı.

UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, Juventus ve Real Madrid haricindeki tüm kulüpler girişimden çekildiklerini duyurmuştu.

Girişime desteğini sürdüren kulüpler konuyu yargıya taşımış ve 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de temmuz ayında UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında açtığı disiplin soruşturmasının sona erdirilmesi, cezaların ve kısıtlamaların iptaline hükmetmişti.

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER