UEFA'dan İstanbul çıkarması! Süper Şampiyonlar Ligi...

UEFA, kulüp müsabakaları için hayata geçirmek istediği yeni formatıyla ilgili bilgi vermek için İstanbul'a geliyor

UEFA'dan İstanbul çıkarması! Süper Şampiyonlar Ligi...

UEFA, 2024 yılında uygulamaya başlanacak olan yeni Avrupa Kulüp Müsabakaları formatı için Süper Lig ekiplerini bilgilendirmek için İstanbul'a geliyor. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; TFF'nin Riva'daki tesislerinde gerçekleştirilecek olan toplantı 4 Mart Perşembe günü saat 14:00'te başlayacak.

Bu önemli toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in yanı sıra TFF yöneticileri, Spor Toto Süper Lig kulüp başkanları katılacağı belirtildi.

UEFA tarafından ise, UEFA Ulusal Federasyonlar Direktörü Zoran Lakovic, UEFA Kulüp Müsabakaları Yöneticisi Stephane Anselmo toplantıda yer alacak.

Avrupa futbolunun patronu UEFA'nın bu iki önemli ismi Kulüpler Birliği'ne yeni format ile ilgili bilgi verecek.

Öte yandan TFF Başkanı Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye konuyla alakalı bir yazı gönderdiği de belirtildi.

SÜPER ŞAMPİYONLAR LİGİ

Futbolda yeni projeler hayata geçirmek isteyen UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve ekibi, uzun zamandır bu yeni format ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Devler Ligi'ni daha cazip hale getirmek isteyen UEFA, üye federasyonlardan liglerin daha kısalmasını istiyor. UEFA, liglerin 16 ya da 18 takımla oynanmasını talep ediyor.

FIFA DESTEKLİYOR

Bir süredir federasyonlarla görüşmelerini sürdüren UEFA, dünya futbolunu yöneten FIFA'nın da desteğini desteğini aldı. Özellikle Barcelona, Real Madrid ve Juventus'un bu yeni formata katılmayı kabul etmesi amaçlanıyor. Yeni formatta gerçekleştirilecek olan turnuvanın isminin Süper Şampiyonlar Ligi olması bekleniyor.

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER