banner197

UEFA'dan Nasri'ye Şok Ceza!

UEFA, Anti-Doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle devre arası Antalyaspor'dan ayrılan Fransız yıldız Samir Nasri'ye 6 ay futboldan men cezası verdi.

UEFA'dan Nasri'ye Şok Ceza!
 UEFA, Antalyaspor'dan devre arasın ayrılan Samir Nasri'nin 6 ay futboldan men edildiğini açıkladı. Fransız futbolcu Ağustos ayına kadar hiçbir kulübe imza atamayacak ve profesyonel liglerde forma giyemeyecek.

 Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Nasri'nin, UEFA tarafından hakkında yürütülen doping soruşturmasına yaptığı itirazı reddetmişti ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi kararı sonrasında UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun soruşturmaya devam edeceği bildirilmişti. 

 Nasri'nin doping içeren ilaç kullandığının kanıtlanması durumunda 4 yıla kadar futboldan men cezası alabileceği belirtiliyordu. 

 UEFA, Fransız futbolcunun 2016'da kullandığı ilaçlarla ilgili soruşturma başlatarak futbolcuyu doping yapmakla suçlamıştı. 
 
Antalyaspor'da da istediğini veremeyen ve devre arasında serbest kalan Fransız yıldız Samir Nasri, geçmişe dönük olarak kullandığı ilaçlar hakkında UEFA'dan tedavi muafiyeti tanımasını talep etmişti. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, bu talebi geri çevirmiş ve bunun üzerine de Fransız futbolcu CAS'a başvurmuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER