UEFA final maçını İstanbul'a veriyor!

UEFA'nın UEFA Avrupa Ligi ya da UEFA Süper Kupa finalinden birini Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'a vermesi bekleniyor.

UEFA final maçını İstanbul'a veriyor!
UEFA, 2019 yılında Avrupa kupalarına ev sahipliği yapacak statlar için son kararı vermek için 20 Eylül Çarşamba günü toplanacak ve kararını açıklayacak. Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ın UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupa finali için aday olduğu oylamada, UEFA'nın vereceği karar merakla bekleniyor.

Türkiye'nin son dönemdeki uluslararası organizasyonlardaki başarısı, stat konumu, kapasitesi, ulaşım/konaklama olanakları, basın tribünü fiziksel şartları, stat etüt çalışmalarının UEFA kriterlerine uygunluğu ve devlet desteğinin sağlanmış olmasının da göz önüne alındığı zaman Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ın UEFA Avrupa Ligi ya da UEFA Süper Kupası'ndan birine çok büyük bir sürpriz olmazsa ev sahipliği yapmaya yakın olduğu öğrenildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNDE İSPANYA FAVORİ;

Şampiyonlar Ligi finalini, Atletico Madrid'in yeni stadı Estadio Metropolitano'ya vermeye hazırlanan UEFA'nın, UEFA Avrupa Ligi finalini de Azerbaycan'ın Olimpiyat Stadı'na vermesi bekleniyor. UEFA Süper Kupa finali için de 6 rakiple yarışacak olan Vodafone Park'ın bu organizasyona UEFA Avrupa Ligi finalinden çok daha yakın olduğu kaydedildi.

UEFA ORGANİZASYONUNA ADAYLAR;

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ: Olimpiyat Stadı (Bakü/Azerbaycan), Estadio Metropolitano (Madrid/İspanya)

UEFA AVRUPA LİGİ: Vodafone Park (İstanbul/Türkiye), Olimpiyat Stadı (Bakü/Azerbaycan), Dinamo Arena (Tiflis/Gürcistan), Frankfurt Stadı (Frankfurt/Almanya), Arena Stuttgart (Stuttgart/Almanya), Hampden Park (Glasgow/İskoçya), Estadio Ramon Sanchez Pizjuan (Sevilla/İspanya)

UEFA SÜPER KUPA: Vodafone Park (İstanbul/Türkiye), Qemal Stafa Stadı (Tiran/Arnavutluk), Stadium de Toulouse (Toulouse/Fransa), Florian Albert Stadı (Budapeşte/Macaristan), Sammy Ofer Stadı (Haifa/İsrail), Astana Arena
(Astana/Kazakistan), Windsor Park (Belfast/Kuzey İrlanda), Arena Gdansk (Gdansk/Polonya), Narodowy Stadı (Varşova/Polonya)

(TÜMSPOR)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER