Valbuena ve Benzema davası!

2015 yılında Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Karim Benzema 5 yıl hapis cezası ile karşı karşıya. durumda..

Valbuena ve Benzema davası!

Karim Benzema'nın 2015 senesinde milli takımdan arkadaşı olan Mathieu Valbuena'ya kasetle şantaj yaptığı iddia edilmiş ve Fransız golcü bu olayıdan  sonra milli takımdan da gönderilmişti..

Versailles Savcılığı'nın konuyla ilgili mahkemeye sevk ettiği içinde beş kişinin bulunduğu yargı süreci başladı.

Benzema ilk duruşmada yer almadı. Davada hazır bulunan Valbuena ise, "6 yıldır bu dava devam ediyor. Herkes burada fakat Karim Benzema yok. Yazık ki 6 yıldır bekliyoruz. Ne olursa olsun peşini bırakmayacağız" açıklamasını yaptı.

Şantaj süreci ile ilgili gelen soruya  Valbuena şu şekilde cevapta bulundu, "Bu video ile ilgili bana ilk uyarı Djibril Cissé'den geldi. Video çıkmasın diye para vermeyi hiç düşünmedim. Tehlikede olduğumu hissettim ve şikayette bulundum" 

Mathieu Valubena ile Karim Benzema arasında ne yaşandı?

Aralarında Benzema'nın da bulunduğu bir grup Valbuena'nın özel hayatına ilişkin gizli bir videosunu  futbolcuya göndererek şantaj yaptı.. İddiaya göre Valbuena'dan 150 bin euro istendi.

2015'in Kasım ayında Benzema hakkında dava açılırken soruşturmanın 'mal varlığını gasp etme girişimi' kapsamında yürütüldüğü kaydedilmişti.

KAYNAK: NTV SPOR 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER