Fenerbahçe'de gündemi sarsacak bomba gibi bir iddia gündeme düitü. PSV Eindhoven takımından eski Galatasaraylı Bruma'yı transfer eden Jorge Jesus, futbolcuyu aldığına pişman olduğu iddia edild. Emre Mor ile beraber "kanat" mevkisine transfer edilen Portekizli teknik adam Jorge  Jesus'un onayını almayı başaramadığı ileri sürüldü.

AKŞAM Gazesinin İddiayı gündeme taşıyan gazeteci Serdar Ali Çelikler'e dayandırdığı haberde; Çeliker, Vole'de şu açıklamada bulundu:

"Bruma kiralanırsa kimse şaşırmasın. Çünkü Jesus hiç beğenmemiş. Yine yeniden kanat bakılıyor. E diyeceksiniz ki, 'Niye alındı o zaman?' Onun da sebebi hep söylediğimiz şey: 1 yıllık hoca olması. 1 yıllık hoca, 'Onu da al, beğenmedim bunu da al.' der." ifadelerini kullandı.

AKŞAM Gazetesinin aktardığı haberde Çelikler, şöyle devam etti: "Haa bu arada Bruma asla büyük takım futbolcusu değil o da ayrı. Olan yine gelen herkesi Maradona yapan trollere oldu."

Bruma için PSV ile yapılan 1 senelik kiralık anlaşmasında satın alma opsiyonu zorunlu odluğu söz konusu. Bu duruma göre Portekizli futbolcu, önümüzdeki sezon sonunda 4 milyon euro bedel karşılığında bonservisi ile alınacak. 27 yaşındaki futbolcu ile, 2022-23 sezonundan sonra ise 2+1 yıllık sözleşme yapılacak.