İspanyol As gazetesi, ünlü menajer Mino Raiola'nın vefat etmesinden sonra görevi devralan Rafaela Pimenta ile röportaj gerçekleştirdi.

Manchester City'nin golcü oyuncusu Erling Haaland'ın ilerleyen süreçte Real Madrid'in yolunu tutacağı öne sürülüyor. Menajer Rafaela Pimenta, Norveçli golcünün Real Madrid'e transferi ile ilgili konuştu.

'HAALAND'IN AYRILMA İHTİMALİ VAR MI?'

Genel olarak cevap vereceğim. 25 yıldır bu şirketteyim. Oyuncuların bütün sözleşmelerini ben hazırladım. Oyuncularımızın 'Ayrılmak istiyorum' dediğinde bunu gerçekleştirmediğimiz tek bir an bile olmadı.

HAALAND'IN AYRILMA MADDESİ VAR MI?'

Buna cevap vermek zor. Bir şey söylersem yanlış anlaşılacak. Söylemezsem farklı algılanacak. Bu yüzden Hiçbir şey söylememeyi tercih ediyorum.

HAALAND'IN DEĞERİ NE KADAR?

80 milyon'a Pogba'yı transfer ettik. Zirve 222 milyon Euro ile Neymar'ın. Rakamlar değişiyor. Benim için Haaland 1 milyar Euro değerinde. Belki bu rakamı kimse ödeyemeyecek ama sahip olduğu potansiyel bu. Aslında bir futbolcunun değerini kulüp belirliyor. Bir oyuncuya kimsenin 700 milyon Euro vermeyeceğini biliyorum, ancak Erling'in bir kulübe kattığı değer muazzam. En az 1 milyar Euro olduğu konusunda netim.