Inter'de Hakan Çalhanoğlu'nun durumu netleşiyor. Akşam gazetesinin İtalyan medyasına dayandırdığı habere göre; İngiltere Premier Lig'den Liverpool ve Tottenham'ın da talip olduğu bilinen milli  oyuncuya West Ham United'ın talip olduğu ifade edildi. göre West Ham, Hakan Çlahanoğlu için Inter'e 30 milyon euro ücret  ödemede bulunacak.

En iyi ligi olarak işaret edilen İngiltere Premier Lig'in devlerinin radarına aldığı Hakan Çalhanoğlu'nun gösterilen bu ilgiden ötürü memnun odluğu belirtildi. Inter'deki ilk sezonunda 8 gol 13 asistlik performans ortaya koyan milli yıldızın bu sezon forması tehlikeye girdiği belirtildi. İtalyan temsilcisi yaz transferinde Kristjan Asllani ve Henrikh Mkhitaryan'ı transfer etti. Orta sahadaki rekabetin direkt olarak etki edeceği  Milli futbolcunun İngiltere fikrine olumlu yanaştığı ifade edildi.

Geçen sezon Milan'dan bedelsiz olarak Inter'e transfer olan Hakan Çalhanoğlu için gelen bu teklifin kabul edlieceği aktarıldı.İtalya medyasına göre transferin çok kısa zaman içinde netleşmesinin beklendiği aktarıldı.