İnter'de forma giyen milli yıldız Hakan Çalhanoğlu'nun yeni adresini duyurdular.

Galatasaray'a Serie A'dan sol bek! Flaş isim gündemde Galatasaray'a Serie A'dan sol bek! Flaş isim gündemde

2017'de Alman ekibi Leverkusen'den Milan'a 23.3 milyon euro karşılıpında transfer olan Hakan Çalhanoğlu, 2021'de kontratının bitmesi ile bedelsiz olarak ezeli rakip Inter'e transfer olmuştu. Buradaki ilk sezonunda 8 gol 13 asist üretenve kalitesini bir kere daha kanıtlayan Hakan çalhanoğlu, hem taraftarların hem de hocasının takdirini kazandı.Mukavelesinin sona ermesine 1.5 sezon kalan Hakan için harekete geçen İtalyan devinin ise 2 plan üzerinde olduğunu ifade edildi.

İtalyan medyasında yer alan iddiaya göre; Inter, Hakan Çalhanoğlu'nun kontratını en az 1 sene daha uzatmayı planlıyor. 1994 doğumlu olan yıldız futbolcunun, devam etmesini isteyen teknik adam Inzaghi, başarılı olan Hakan'ı takımdan göndermeyi istemiyor. Fakat Inter yönetiminin bedelsiz olarak kadrosuna dahil ettiği Hakan için özel bir planı olduğu söz konusu.

İngiltere Premier Lig'den devamlı olarak teklif gelen Milli oyuncuya yaz transfer sezonunda saatmayı da düşünen Inter yönetimi, 30 milyon euroluk bir teklif gelmesi durumunda Hakan Çalhanoğlu ile yollar ayrılacak.