Sezon başında İngiltere odaklı bir kadro kuran Beşiktaş bu çizgisini ocak ayında da sürdürecek. Siyah beyazlılar Chelsea'de yedek oyuncu statüsüne düşen Hakim Ziyech'i listesine eklerken Romain Saiss de yıldız futbolcuyu ikna edebilmek adına her şeyi yapıyor. Özellikle de taraftarları anlatıyor. Ancak Fas'ın gözbebeğine bir de Hollanda'dan talip var. Eski takımı Ajax.


Saiss görevde

Premier Lig ekibi Chelsea’de alternatif oyuncu pozisyonunda olması sebebiyle ayrılığın eşiğinde olan başarılı hücumcu Ziyech, Ajax'ın da radarında. Premier Lig ve Serie A olmak üzere birçok önemli ligden teklifler alan başarılı oyuncu, kararını turnuva sonunda verecek. Beşiktaşlı futbolcu Saiss’in, Ziyech’e Beşiktaş ve taraftarla ilgili olarak sürekli bilgi verdiği ve milli takım arkadaşının kararını Siyah-Beyazlılar’dan yana kullanması için yoğun mesai harcadığı bildirildi.  


Amsterdam'a dönebilir

Bu sezon tıpkı Beşiktaş gibi istediği sonuçları alamayan bir takım da Ajax. Hollanda devi liderliği Feyenoord'a kaptırıp PSV ile aynı puanda yer alırken Şampiyonlar Ligi'nden de elendi. Dİğer yandan Ziyech de Amsterdam ekibinin önemli oyuncularından biri olarak yarı finale çıkan jenerasyonda yerini almıştı. Eski oyuncusunu geri almak isteyen kırmızı beyazlılar, taraftarı ile de barışmayı hedefliyor.